Hyundai Sonata a Kia Optima jako plug-in hybridy

Jan Horčík - 22 Říjen 2014

Jihokorejský automobilový online magazín Korean Car Blog informuje, že Hyundai už příští rok uvede na trh plug-in hybrid verze svých oblíbených sedanů Kia Optima a Hyundai Sonata. Ten se přitom docela nedávno objevil v modernizované verzi Sonata Hybrid.auto Kia Optima Hybrid

Nedávno jsme psali, že Hyundai připravuje konkurenci pro Prius. A teď je jasné, že jihokorejský gigant si nebrousí zuby jen na jednoho zástupce rodu Prius, ale i na toho nejvyspělejšího: Toyotu Prius plug-in hybrid.

Kia Optima hybrid i Hyundai Sonata Hybrid jsou poměrně úspěšné hybridní modely, zejména v . Jde však spíše o prémiová auta, která mají pomoct zlepšit nevalnou pověst obou jihokorejských značek ve Spojených státech.

Tady v Evropě už dobrých pár let víme, že Kia i Hyundai nabízí kvalitní auta za velmi konkurenceschopné ceny. V Americe nicméně vládne k těmto autům podobnou nedůvěrou jako v 80. letech k vozům japonským.

Plug-in hybridní verze modelů Kia Optima a Hyundai Sonata má možná mimo jiné pomoct Američany přesvědčit, že i v Jižní Koreji mohou vznikat špičkové technologické/automobilové produkty. A navíc je postavit proti stále oblíbenějším "domácím" plug-in hybridům značky Ford jako je Fusion Energi a C-MAX Energi.

Je pravděpodobné, že Sonata a Optima se budou už příští rok prodávat jak v hybridní, tak plug-in hybridní verzi. Korejský blog v této souvislosti cituje Yang Woong-Chula, vice-prezidenta pro výzkum a vývoj Hyundai.

Ten dále dodal, že automoboilka využije elektrický pohon včetně baterií a invertorů vlastní výroby. To bylo mělo umožnit automobilce nastavit velmi konkurenceschopnou cenu, zejména ve vztahu ke zmíněné konkurenci, kterou nejsou jen Toyota či Ford, ale například i Chevrolet/GM s modelem Volt a především jeho připravovanou druhou generací.

Není bez zajímavosti, že Hyundai představil svůj koncept plug-in hybridní koncept Blue-Will již před více než čtyřmi lety.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily