Hyundai představil budoucnost konektivity automobilů

redakce - 12 Duben 2016

Vyšší konektivita automobilů, autonomní řízení a dálková údržba. To jsou některé z položky z plánů společnosti Hyundai Motor na vývoj v následujících letech. auto Hyundai budoucnost konektivity

Hyundai chystá spolupráci s předními světovými IT a síťovými společnosti, se kterými plánuje rozvíjet koncepci "Hyper-připojení a Inteligentního automobilu".
foto: Hyundai

V souvislosti s plánem rozvoje chystá automobilka rozvoj v oblasti většího zapojení automobilů do běžného života a životního stylu zákazníků.

Cílem je poskytnout uživatelům prostřednictvím jejich aut široké informační zdroje známé z on-line prostředí. Koncepce Hyper-připojení a Inteligentního automobilu tak nabídne více než jen známé komunikační technologie.

Má za cíl přinést zákazníkům "výkonný počítač na kolech". Koncept propojující auto nejenom s jinými vozy, ale například i s pracovním prostředím, úřady a podobně.

Představený plán navrhuje čtyři hlavní oblasti služeb, které pomohou s vývojem „chytrých“ aut schopných přijímat a využívat data rychleji než kdykoliv předtím.

Zaměřuje se na řadu klíčových funkcí včetně služby ‘chytré dálkové údržby‘, ‚autonomního řízení‘, ‚systému Smart Traffic’ a technologii Hub Mobility, která poskytuje správu zabezpečení a dat pro všechny připojené prvky vozu.

ZAJÍMAVOST: Jediná automobilka, která už dnes podobné služby které Hyundai teprve plánuje ve svých vozech reálně nabízí je Tesla. Jsou k dispozici v jejích elektromobilech Tesla Model S, Tesla Model X a brzy také Tesla Model 3.

Konkrétně jde o to, že například služba chytré dálkové údržby bude schopna diagnostikovat a vyřešit problémy vozidel před tím, než se vůbec projeví.

Autonomní řízení poskytne nejvyšší míru bezpečnosti připojením vozidla do městské a silniční infrastruktury. Systém Smart Traffic je již dnes účinným pomocníkem při redukci dopravních kolapsů a zvyšuje rychlost přepravy.

Konečně technologie Mobility Hub nabídne vysoký mobilní výpočetní výkon, který umožní interakci vozu s jeho okolím.

V krátkodobém až střednědobém horizontu se Hyundai Motor Group zaměří na technologie související s připojením chytrých telefonů a domácích zařízení.

Hlavní oblasti výzkumu a vývoje budou zahrnovat sítě pro vysokorychlostní přenos velkého množství dat a cloud technologie pro shromažďování údajů o vozidlech a k poskytování požadovaného výpočetního výkonu.

Při vývoji řešení v rámci tzv. „chytré“ mobility hodlá Hyundai navázat spolupráci s největšími světovými firmami v oblasti IT.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celé to na mne dělá dojem že to časem povede jen k represi řidiče. Přenos dat o jízdě auta s celou jeho charkteristikou, spolu se záznamem pozice auta a ukládání do nějakéhou cloudu do kterého budou moci nahlížet orgány stejně jako za poplatek společnosti. Jedni vás budou hlídat jestli dodržujete pravidla a druzí vám budou zasílat reklamy.
Systém Smart Traffic v tomhle bude hrát nemalou roli a přitom je to systém, který využije jen ten kdo má zaplou navigaci. Tudíž 70% až 80% vozidel tohle stejně nebude řešit.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil