Hyundai odhalil na autosalonu v Los Angeles koncept plug-in hybridního SUV Vision T

Jan Horčík - 20 Listopad 2019

Hyundai dnes na autosalonu AutoMobility LA 2019 odhalil inovativní studii plug-in hybridního SUV s označením Vision T. Vision T je sedmým koncepčním vozem designérského centra Hyundai, který ztělesňuje aktuální designérský styl společnost Hyundai Motor Company

Vision T je sedmým koncepčním vozem designérského centra Hyundai, který ztělesňuje aktuální designérský styl společnost Hyundai Motor Company
foto: Hyundai

Koncepční vůz Vision T je sedmým koncepčním vozem designérského centra Hyundai v řadě studií, obdařených mimořádným emocionálním nábojem globálního designérského stylu „smyslné sportovnosti“, který Hyundai neustále rozvíjí.

„V oblasti designu neustále vyvíjíme inovativní řešení a prostřednictvím designérského stylu smyslné sportovnosti dodáváme našim produktům silný emocionální náboj,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designérského centra Hyundai. Studie SUV je poháněna externě nabíjitelným hybridním systémem, který prozrazuje její zaměření na ekologický životní styl a vrozený harmonický vztah s prostředím, v němž jezdí.

Rozměry studie externě nabíjitelného hybridního SUV Vision T

Vnější délka: 4610 mm
Vnější šířka: 2014 mm
Vnější výška: 1704 mm
Rozvor náprav: 2804 mm

Maska chladiče je u stojícího vozidla uzavřená a neměnná. Jakmile se vůz rozjede, vykonává každá lamela v designu masky chladiče pohyby ve stanoveném sledu. Tím vzniká silný dojem dynamického pohybu vpřed.

Hyundai Vision T

Hyundai Vision T
foto: Hyundai

Dynamický charakter tohoto řešení má i významné funkční přínosy, protože dochází k usměrňování proudícího vzduchu k poháněcímu ústrojí, čímž je optimalizována aerodynamika, a tím i hospodárnost.

Zásuvka pro nabíjení je umístěna v zadním blatníku na straně spolujezdce a chrání ji posuvný kryt. Při nabíjení studie Vision T svítí nápis „Blue Drive“. Stav nabití akumulátorů je zobrazován na kruhovém světelném ukazateli. Jakmile svítí celý kruh, značí to zcela nabité akumulátory.

Žádné bližší informace týkající se pohonu, baterie ani dalších specifikací zatím Hyundai k dispozici nedává.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.