Hyundai Ioniq bude v USA v prodeji do konce roku 2016

Jan Horčík - 19 Leden 2016

Automobilka Hyundai potvrdila, že do konce letošního roku půjdou v do prodeje všechny tři verze modelu Ioniq.auto Hyundai Ioniq hybrid Jižní Korea představení

Hyundai Ioniq Hybrid byl nedávno představen v Jižní Koreji
foto: Hyundai Ioniq

Nový Hyundai Ioniq bude podle Davea Zuchowskiho, šéfa Hyundai North America, ve Spojených státech v prodeji do konce roku 2016 jak ve verzi čistého elektromobilu, tak jako hybrid a plug-in hybrid.

Hybridní verze Hyundai Ioniq byla aktuálně představena doma v Jižní Koreji. V USA se pětidveřový hatchback objeví nejprve také jako hybrid během 3. čtvrtletí 2016, následně jako čistý elektromobil asi o měsíc později.

Před koncem roku 2016 se pak objeví i plug-i hybridní verze. K čistému elektromobilu ani plug-in hybridu ale prozatím nejsou k dispozici žádné podrobnější informace. Dají se čekat teprve na 2016.

Automotive News
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrovna podle posledních údajů prodeje hybridů v USA dost výrazně klesl díky levnému benzínu. Takže tudy asi cesta nepovede.

Podle mě ještě letos to bude takové přešlapování na místě a od roku 2017 (kdy bude 250 km+ dojezd standard a ropa zpět na svých původních hodnotách) začne raketový nárůst prodejů. Navíc v tu dobu bychom měli mít i dotace a možná i o 15-20 % levnější dolar.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hybridy začínají postrádat smysl. Bavme se tudíž o normálních elektrických autech. Tím že o Ioniq vycházejí obden zprávy o blbostech, bez udání podstatného si spíš kálejí sami na sebe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ioniq, kandidát na nejtrapnější tiskové zprávy o ničem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naopak, Hyundai to zdá se myslí s elektromobilitou skutečně vážně. Schválně, jak je to dlouho co jste poprvé slyšel o Ioniqu? Část ostatních automobilek jen představuje koncepty, a prodeje že prý někdy 2018-19, nebo ještě později. Ioniq se bude prodávat už letos, alespoň tedy v USA, a to celostátně! Kolik EV to může říct? Ani Volt, který se prodává už několik let, není dostupný ve všech státech! (má se to změnit až letos) Já tedy zatím Korejcům tleskám. Snad si to nepokazí až budou známy podrobnosti o PHEV a BEV verzi...

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter