Hybridní závoďák Toyota v Bahrajnu havaroval

redakce - 09 Říjen 2012

Účast týmu Toyota Racing v šestihodinovém závodu v Bahrajnu skončila nehodou. Ta následovala po předchozím technickém problému, který sám o sobě znemožnil týmové šance na vítězství v šestém podniku světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA.auto hybrid Toyota TS030 Hybrid

Závod v Bahrajnu neskončil pro tým Toyota Racing dobře. Snad se zadaří zase příště.
foto: Toyota

Vítězný vůz TS 030 HYBRID ze Sao Paula pilotovali Alex Wurz a Nicolas Lapierre, kteří v Bahrajnu vedli plné dvě hodiny, a jejich šance vypadaly velmi slibně.

Po letmém startu v odpoledním slunci Alex vyrazil ze třetí pozice a okamžitě se hnal vpřed, aby se díky své brilantní jízdě hned v první zatáčce prodral na druhé místo. Dokázal využít rychlosti svého vozu a již po 13 minutách od startu se ujmout vedení.

Alex a Nicolas během úvodních dvou hodin závodu při západu slunce ještě pojistili vedoucí pozici vozu TS030 HYBRID, avšak kvůli problému s osvětlením čísla se vůz č. 7 propadl hlouběji do pole závodníků. Naděje na vítězství v tomto podniku tak bohužel zcela vyhasly.

Podle předpisů WEC musí po celou dobu závodu fungovat osvětlení čísla na boku vozidla. Panel vozu č. 7 bohužel na obou stranách vypověděl službu, a tak byl tým nucen vyměnit příslušné součásti, což jej stálo sedm minut času.

Po návratu na trať se vůz v noční poušti dokázal probojovat ze šestého místa na třetí. Nicolas po opravě okamžitě začal útočit, zlepšil nejrychlejší čas na okruh v celém závodu, Alex poté pokračoval a společně dokázali postupně zmenšit náskok vedoucích vozů Audi, avšak následný střet s jiným vozem další naděje zhatil.

Když do konce závodu chybělo pouze něco málo přes hodinu se však TS030 HYBRID v nepřehledné situaci střetl s jiným vozem LMP1, což bohužel skončilo poškozením zavěšení vozu. Nicolas byl nucen odstavit vůz na okraj závodní tratě a odstoupit ze závodu.

Dalším podnikem s účastí týmu TOYOTA Racing bude 14. října 6h Mount Fuji na okruhu Fuji Speedway, kdy se do akce za volantem TS030 HYBRID č. 7 vrátí Kazuki Nakajima. Zaujme tak pozici vedle Alexe a Nicolase.

TS030 HYBRID vůz č. 7 (Alex Wurz, Nicolas Lapierre)
Zahřívací fáze: 3. místo (1 min 48,701 s), 9 kol
Závod: Nedokončil, 144 kol, 6 zastávek v boxech. 
Nejrychlejší kolo: 1 min 47,128 s

Alex Wurz: „Rychlost tam byla. Dnešek je jedním z těch závodních dnů, kdy si uvědomíte, jak je tento typ závodění náročný. O to více si nyní vážíme našeho vítězství v Brazílii, kdy závod proběhl hladce a zcela bez problémů. Ale veškerá naše práce ve volných jízdách se v závodě nakonec vyplatila; rychlost tam byla a to nás povzbudilo. Zbytek byla jen smůla. Nyní se soustředíme na okruh Fuji Speedway.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?