Hybridní Toyota C-HR slouží městským strážníkům ve Františkových Lázních

redakce - 07 Září 2017

Zatímco většina příslušníků městské policie v Česku jezdí v postarších škodovkách, v perle českého lázeňství – Františkových Lázních – zvolili zajímavější model. Strážníkům tu na operativní leasing pořídli hybridní vůz Toyota C-HR. auto hybrid Toyota C-HR

Hybridní Toyota C-HR zaujme svými netradičními tvary
foto: Toyota

Hybridní automobil je zatím v provozu měsíc a ve městě prý budí poměrně značný ohlas. „Lidem se líbí. Produkuje méně emisí, je tichý a navíc také hezký. Turisté se s ním dokonce fotí,“ pochvaluje si starosta města Jan Kuchař.

Strážníci zatím vůz využívají ke kontrole ulic města, parků i kolonád a samozřejmě k řešení dopravních přestupků. Jelikož jde o zvýšený vůz, tzv. crossover, projedou strážníci i vycházkové cesty v parcích. Zejména zde oceňují jeho tichý a ekologický provoz, který neobtěžuje lidi ani přírodu.

Spotřeba na třetině

Strážníkům dělá radost především pohodlná a bezpečná jízda, starosta už má ovšem také spočítáno, na kolik vyjde provoz auta obecní kasu. „Po prvním měsíci provozu vidíme, že spotřeba oproti původnímu dieselovému automobilu klesla zhruba na třetinu. Každým rokem najezdíme zhruba 30 tisíc kilometrů, to znamená úsporu asi 85 000 korun,“ říká starosta.

Hybridní vozy si české radnice obvykle nepořizují. Starosta Kuchař ale tvrdí, že právě státní správa by měla jít v ekologických pohonech příkladem. „Františkovy Lázně jsou na životním prostředí bezprostředně závislé. Je naší povinností o něj pečovat,“ tvrdí starosta Kuchař.

Hybrid se sám dobíjí při brzdění

Hybridní pohon představuje kombinaci elektromotoru s benzínem. Hybridy se samy dobíjejí při brzdění, při kterém se vytváří energie. Hlavními výhodami hybridních vozů jsou především nízká spotřeba paliva a nízké provozní náklady, příznivá pořizovací cena nebo vysoká zůstatková hodnota. Hybrid je šetrnější k životnímu prostředí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"spotřeba oproti původnímu dieselovému automobilu klesla zhruba na třetinu"
Bingo. Nechápu, proč v hybridech už dávno nejezdí všechny městské policie. Nebo rovnou EV.

Mozna proto, ze se to musi soutezit jak verejna zakazka a tam je (nebo donedavna byl) pozadavek, aby cena tvorila alespon 50% kriterium? (a tady meli stesti a nic jineho se neprihlasilo)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele M.Krupka

Ujedou denně v průměru 82km. Na to jim stačil Leaf a provozní náklady by měl úplně jinde. Pořizovací cena +- stejná.
Kdyby si k tomu udělala městská policie veřejnou nabíjecí stanici, tak bych jim i zatleskal. Tady na západě by si pár turistů z Německa určitě rádo našlo veřejnou nabíjecí stanici. No není a hned asi nebude. Chyba starosto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevím.
Říká, že měli spotřebu 15 l na 100 km, a teď mají 5 l.

Hlavně, ale když u nás bylo takové zpoždění, tak to aspoň pro úřady využít na už všude nasazování minimálně plug-inů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na to musí být člověk už hodně velké vemeno aby jezdil s dieselovým osobákem za 15 litrů. Ale u měšťáků bych se ale nedivil ničemu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak tohles už viděl doufám ;)

pardubicky.denik.cz/zpravy_region/straznici-v-bohdanci-maji-novou-posilu-dodge.html

Nejen oni mají Dodge :)

https://imgur.com/a/YRYcK

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

Obrázek uživatele Kuk

No to je ten samej případ co šel dělat fízla do Chvaletic. Asi lehce zamindrákovanej. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak pri tom velmi specifickem provozu je to klidne mozne ze je tak propastny rozdil mezi klasickym autem a hybridem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Specifický provoz je o tom, že nechávají nastartované stojící auto když žerou koblihy a pijou kafe. Na to není potřeba investovat do hybrida. Stačí když řidič nebude idiot.

Takových idiotů, kteří nechávají nastartované stojící auto když žerou koblihy, pijou kafe nebo vykecávají s roštěnkou před barákem jsou mraky. Není to výsada strážníků. Nejčastější vzorek - řidič osobního "traktoru", který by zřejmě ten jeho chrchel už nenastartoval, kdyby jej na chvíli vypnul. Odtahovka stojí peníze. ;-)

---

Nissan Leaf 24kWh, 250.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 27.100 km


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?