Hybridní Prius už ve Vídni najel přes milion kilometrů - jako taxík

Jan Horčík - 20 Prosinec 2013

Jeden milion kilometrů bez závad - Toyota Prius ve Vídni jednoznačně prokázala mnoha studiemi deklarovanou spolehlivost. V rakouském hlavním městě je tento plně hybridní vůz provozován v rámci taxi služby a v minulém týdnu najel již milióntý kilometr. auto hybrid Prius Okotaxi Vídeň Rakousko

Vídeňské eko-taxi v podobě hybridu Toyota Prius
foto: Toyota

  • Plně hybridní model potvrzuje vysokou spolehlivost v  náročném provozu ekologické taxislužby
  • Osm let provozu bez jediné závady nebo opravy
  • Model Prius přesvědčil spolehlivostí již ve zprávě TÜV Report 2013 a také v dlouhodobém testu

Adept na rekord – Toyota Prius - je již od roku 2007 nepřetržitě plně využíván jako ekologické taxi jedné vídeňské společnosti. „Jak již název sám o sobě říká, má naše společnost za cíl cestovat pokud možno trvale udržitelně a ekologicky. Z toho důvodu jsou plně hybridní vozidla značky Toyota s ekologickými technologiemi a extrémní odolností perfektní auta“, vysvětlil jednatel společnosti Milan Milic.

Více než 200 taxi vozů Toyota Prius je denně v ulicích rakouského velkoměsta. Vedle prokazatelné spolehlivosti přesvědčují hybridní vozy také nízkými náklady na údržbu, nízkou spotřebou a mimořádnou kvalitou.

"Milionový Prius“ neměl za svůj 8letý provoz žádnou poruchu ani závadu, v jízdním cyklu prošly výměnnou pouze tradičně opotřebitelné díly, jako jsou brzdy a brzdové destičky. To je také důvod, proč zůstává tento „vídeňský rekordman“ s milionem ujetých kilometrů nadále ve službách eko-taxi a započne již druhý milion kilometrů.

ZAJÍMAVOST: Hybridní taxi Prius jezdí také v Praze jako Hybridtaxi

Vedle zmíněné vídeňské eko-taxikářské společnosti informoval nedávno také odborný časopis „Auto Bild“ o spolehlivosti vozu Toyota Prius: V dlouhodobém testu absolvoval hybridní model výrazně více než 100 000 kilometrů bez jakékoli závady. Také ve zprávě TÜV Report 2014 zazářil Prius jako již v minulých letech a zajistil si jak ve třídě 4-5letých vozidel, tak i u 6-7letých vozidel jasné vítězství.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celkom by ma zaujímala reálna spotreba po toľkých kilometroch. Keďže tankovanie ako podnikateľský subjekt určite evidujú, nemusel by to byť problém.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?