Hybrid nebo elektromobil na splátky? Jde to!

Jan Horčík - 03 Duben 2013

V době, kdy prodej nových aut v celé Evropě vytrvale klesá, se obchodníci snaží, jak mohou, nabídnout jak nízké ceny, tak i zajímavé způsoby financování. Jedním z nich je možnost kupovat auto na splátky. A dokonce nejen samotné auto, ale i autodoplňky.auto hybrid elektromobil na splátky koupit auto

Koupit hybrid nebo elektromobil na splátky? Jde to, jako u každého jiného auta
foto: Home Credit

Hybridy i elektromobily s sebou proti klasickým vozům se spalovacím motorem dosud nesou kritickou nevýhodu: vyšší pořizovací cenu. Automobilky se postupně snaží tohle mínus eliminovat.

Výrazně se to daří zejména u malých vozů. Dobrým příkladem je Toyota Yaris Hybrid. Malé pětimístné čtyřdveřové auto se spotřebou pod 4 l/100 km je možné dnes koupit už za 384 900 Kč. Kromě toho ale Toyota nabízí také výhodné financování úvěrem.

To je samozřejmě přístupné nejen u modelu Yaris a nejen u automobilky Toyota. Hlavní rozdíl mezi nákupem na leasing a úvěr je ten, že v případě nákupu na úvěr se kupující stává majitelem auta ihned.

Možnost nákupu na splátky dnes najdeme jak u samotných automobilek (např. v případě vozů Toyota, jmenovitě Toyota Yaris Hybrid), tak i u společností, které nabízejí půjčky. Ty mají často speciální programy určené pro nákup auta na splátky.

Obvykle jde o účelový úvěr určený pro fyzické, ale i právnické osoby. Může tak být vhodný například i pro firmy, které chtějí svůj vozový park rozšířit o nový hybrid či elektromobil. Půjčku lze nejčastěji využít pro osobní i užitková vozidla do 3,5 tuny.

Výše úvěru se pohybuje od několika desítek tisíc korun po statisíce až miliony. Spotřebitelé si mohou zvolit dobu splácení obvykle od dvou do sedmi nebo více let. Nákup na splátky je možné využít jak u ojetých, tak i nových vozů.

placená reklama
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No neviem ako v ČR, ale na Slovensku bežala na Yaris vlani plagátová kampaň a celková zaplatená suma dole malými písmenami výrazne previšovala nákupnú cenu. ak sa dobre pametám tak niečo v zmlysle jaris už od 9999€ ..., ... celková cena k zaplateniu 14000€ a poistenie zdarma :)

Obrázek uživatele Jolinar

Zrovna vcera Tesla predstavila svuj hybridni financni program - neco mezi leasingem a uverem, tak aby to zkombinovalo vyhody z obou dohromady :-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Článek už připravujemem, vyjde zítra ráno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dneska odpoledne sem si to četl a přiznám se moc tomu nerozumím... kdyby to tu nějaký gramotnější člověk než já rozebral byl bych mu vděčen.
BTW: sledovali jste vývoj cen akcií tesly? mazec co se tam děje poslední dva dny

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zítra osvětlíme :) Ad. akcie - tak tak, kdo nakoupil za $20 (třeba v době kdy dolar stal kolem 18 Kč), může si dnes pískat.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol