Hybrid Lexus LF-LC nominován do soutěže krásy

Jan Horčík - 18 Květen 2012

Sportovní kupé Lexus LF-LC s hybridním pohonem a uspořádáním 2+2 bylo nominováno do letošního ročníku renomované soutěže elegance Concorso d’Eleganza. Akce se pořádá ve dnech 26. a 27. května ve Villa d’Este a Villa Erba v Cernobbiu u italského jezera Como.auto hybrid autosalon Ženeva 2012 Lexus LF-LC

Lexus na autosalonu Ženeva 2012 s novým hybridním sportovním vozem zazářil
foto: Newspress.co.uk

Soutěž Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která se poprvé pořádala již v roce 1929, dnes patří mezi celosvětově nejstarší klání oslavující tajuplný svět automobilů. Po dobu jednoho víkendu slouží úchvatné prostory grand hotelu Villa d’Este a sousední Villa Erba v Cernobbiu u jezera Como coby jedinečná výstavní plocha těch nejkrásnějších vozů a motocyklů historie, ale i nejextravagantnějších a nejpokrokovějších konceptů současnosti.

Koncept LF-LC se v rámci soutěže Concorso d’Eleganza zúčastní klání o cenu za design mezi koncepty a prototypy, která bude vyhlášena 27. května po veřejném hlasování.

Automobilka Lexus poprvé představila LF-LC na severoamerickém mezinárodním autosalonu (NAIAS) 2012 v Detroitu, kde LF-LC získal designové ocenění EyesOn Design Award za nejlepší koncept.

LF-LC byl rovněž zvolen nejlepším konceptem letos v únoru návštěvníky Autosalonu v Chicagu a následně se představil v evropské premiéře na březnovém Ženevském autosalonu.

Sportovní kupé LF-LC pochází z firemního designového studia Calty (Newport Beach, stát Kalifornie). Zachycuje budoucí designový směr automobilky Lexus s důrazem na vozy určené především řidičům.

galerie: Lexus LF-LC
Lexus LF-LC Lexus LF-LC Lexus LF-LC

Calty (Calty Design Research Incorporated) je součástí struktury TMC (Toyota Motor Corporation) od roku 1973 a v současné době zaměstnává ve dvou designových studiích v Kalifornii a Michiganu 91 návrhářů. Calty je mimo jiné také tvůrcem konceptu LF-Ch (2009), na jehož základě byl následně zkonstruován a uveden na trh model .

LF-LC je vyjádřením nového designového jazyka značky Lexus, který staví na smělé interpretaci charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene a typického ztvárnění zadních partií. Křivky hladce navazují na muskulaturní hrany, čímž vzniká atraktivní kombinace linií, stínů a úhlů.

Skleněná střecha konceptu používá lehký přečnívající sloupek s navazujícími plochami skel, které našly inspiraci v moderní architektuře. Interiér je protipólem chladných moderních technologií, proti nimž staví jemné textury a organické tvary a vytváří synergické spojení formy a funkčnosti se zaměřením na řidiče.

Koncept LF-LC s motorem vpředu a pohonem zadních kol používá modernizovanou technologii plně hybridního pohonu Lexus Hybrid Drive, která je zárukou vysokých jízdních výkonů a nízké spotřeby paliva.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily