Hradec Králové nabídne elektrobus zdarma kolem centra

Jan Horčík - 04 Srpen 2017

Od září začne v Hradci Králové jezdit elektrobus na nové lince. Bude zdarma a propojí centrum města.autobus elektrobus elektrický autobus Hradec Králové Zelená linka

Elektrické autobusy jsou v Česku čím dál tím víc doma. Nedávno se jich 10 rozjelo po Třinci, dva jezdí také v Praze.
foto: DPMHK

Nová Zelená linka obkrouží centrum Hradce Králové a propojí jej s navazujícími částmi. Obslouží ji elektrobus, který bude cestující vozit zdarma.

Tříapůlkilometrový okruh pojede elektrický autobus třikrát za hodinu, každých patnáct minut, každý den od devíti do pěti. Pro elektrobus jde o ideální způsob využití.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

".... třikrát za hodinu, každých patnáct minut,...." Opravdu? Jak to tedy bude? 45 minut hodina? Hradečáci jsou borci. To se nepovedlo ani ve Fryčovicích kde mají zemskou osu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hradec Králové zavádí elektrobus

ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2194771-centrem-mesta-rychle-ekologicky-a-zadarmo-hradec-kralove-zavadi-elektrobus

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

video.idnes.cz/?idvideo=V160922_093711_vary_jda

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

29.02.2016 Rychlonabíjecí stanice pro elektrobus SOR EBN 11 na terminálu hromadné dopravy předána do běžného provozu !!

hradeckralove.org/noviny-a-novinky/rychlonabijeci-stanice-pro-elektrobus-sor-ebn-11-na

to sou veci :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

01.03.2016 Rychlonabíjecí stanice pro Elektrobus SOR EBN 11 na hradeckém THD předána do běžného provozu

dpmhk.cz/articles_media/year/2016/6/Rychlonabijeci_stanice_pro_Elektrobus_SOR_EBN_11_na_hradeckem_THD_predana_d/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

FOTO RYCHLONABÍJENÍ ELEKTROBUSŮ V HRADCI KRÁLOVÉ

cs-dopravak.cz/zpravy/2015/12/18/rychlonabjen-elektrobus-v-hradci-krlov

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektrobusy v Hradci již dávno jezdí, například do Svinar.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

joo? A kolipak tedy elbusů v hk celkem jezdí ví někdo? každopádně dokud jediný dízl bude prášit centrum, tak je to marný :)

Navrhuju : 2018 Zákaz vjezdu do centra pro DIESEL do r.v. 2008 (bez DPF ;)

Už pěknou dobu jezdili a myslím že stále jezdí v HK minimálně 3ks. Jsou to dvě SORky, jedna viz foto v barvách (červeno-žlutá) DPMHK je nejstarší bez zvláštní výbavy. Pak je zde druhá SORka (zeleno-bílá), která dostala možnost poloautomatického rychlodobíjení pomocí robotického ramene umístěného na Terminálu HD. No a jako třetí vůz v HK relativně nedávno začala jezdit plzeňská Škodovka s HE baterií. Jeden z nich (nejspíš SOR) bude jezdit tu "Zelenou linku"

Jinak HK uspěl s dotací na nákup 9ks bateriových trolejbusů, které se teď soutěží a pokud soutěž dopadne dobře (z mého pohledu závisí na nabízeném technickém řešení, neb tyto parciální trolejbusy jsou dosud v ČR i ve světě vesměs stavěny na koleně) tak mají vyjet již na jaře 2018.

Dále v HK běží projekt na nákup 20ks!!! elektrobusů, který netuším v jakém je stavu (vlhký sen - běžící výběrové řízení) Opět ale myslím závisí především na nabízených parametrech neb padla zmínka o požadavku min 300km dojezdu, což dnes dá s odřenýma ušima pouze BYD.

Obrázek uživatele jurazhor

PROTERRA

---

jurazhor

Proterra je zcela mimo pořad dne neboť je to prostě amerika se vším všudy a v současné konfiguraci se nehodí pro naše MHD. Už jen že má jen dvoje dveře a není to nízkopodlažní vůz.

Celkem jsem zvědav na ten nový elektrický SOR, kde panuje poslední dobou ticho po pěšině. Pokud se v otázce elektrovýzbroje konečně přestanou vymýšlet nesmysly a EVC jim do 12m vozu konečně už nainstaluje min. 300kWh baterii postavenou na 18650kách tak by to mohl být první rozumný elektrobus pro každodenní použití.

Takový typický případ nesmyslného rozhodnutí je Ekova. Ta pokud vím vznikla mnohem později než první elektrická SORka, tedy v době kdy již nebyl vůbec žádný technologický problém dát do vozu normální baterii, ale především už většina dopravních podniků měla zkušenosti s provozem takovýchto vozů s jednoznačným výstupem nevyhovuje pro malý dojezd.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no tak to čumim. japato že se s tim nikde nechlubi, to by melo jit do tisku jako koruna. jestli k tomu vypakuji dizlbusy bude to pokrok. pak uz bude zbyvat jen to uzavreni centra pro fosil a parada ;) dik

Obrázek uživatele Kuk

To jsou ale tajnůstkáři :O

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Mají tam sice trolejbusy, ale autobusů smrdících jim pod nosy je v centru dost. Většina Hradečáků totiž jezdí na kolech. Tak alespoň jedna vlaštovička.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Josef

Většina Hradečáků rozhodně na kolech nejezdí. Jezdí jich dost, ale většina to tedy není.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to to trvalo !! Díra Hradecká dízlama vysmraděná malým kruháčem vod muzea až po pívovar stejně jako velkým kruháčem dostala 1-den Jediný Elektrobus !!! Světe div se všichni Hradečáci jsou z něj Vodvařený trepky sem jim třepou aby se mohli v roce 2017 tj 17 let novýho tisíciletí jím svést !! :))))))))) Do toho města zpráskanýho jezdím 1-dnou ročně jen když musím 1866, ešče že Komunisti zařídili trolejbusy :))
Ale pravdou je že Prdubice smrdí víc :)))))))))))))

Obrázek uživatele Kuk

Vobčas to tam i exploduje a vodpaří se pár zaměstnanců, ale jinak cajk...

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station