Honda představila na autosalonu v Tokiu nový elektromobil a elektroskútr

Jan Horčík - 03 Listopad 2017

Honda není v oblasti hybridů nebo elektroaut právě úspěšná. Na letošním tokijském autosalonu představila dva nové produkty - elektromobil Sports EV a elektroskptr PCX.auto elektroskútr Honda PCX Electric Autosalon Tokio 2017

Honda na domácím autosalon v Tokiu předvedla nový elektroskútr PCX Electric
foto: Honda

Honda PCX patří mezi oblíbené skútry. Na autosalonu v Tokiu aktuálně japonský výrobce představil také plně elektrickou a hybridní verzi tohoto stroje.

Elektroskútr Honda PCX Electric

Elektroskútr Honda PCX Electric
foto: Honda

Elektroskútr Honda PCX Electric má mít rozměry 1923 mm délky, 745 mm šířky a 1107 mm výšky. Elektromotor si vyvinula přímo Honda a dvě vyjímatelné baterie se jmenují "Mobile Power Packs". Víc bohužel zatím nevíme.

Stejný skútr představila Honda také s hybridním (!) pohonem, který vyvinula původně pro své motorky. O tom není známo už vůbec nic, ale Honda chce údajně obě verze uvést v Asii na trh během příštího roku.

Elektroskútr Honda PCX Electric

Elektroskútr Honda PCX Electric
foto: Honda

Vyjímatelné baterie pro elektroskútr Honda PCX Electric

Vyjímatelné baterie pro elektroskútr Honda PCX Electric
foto: Honda

Koncept elektromobilu Honda Sports EV navazuje na Honda Urban EV představené na autosalonu ve Frankfurtu. Zatímco Urban EV připomínal starý Golf, Sports EV zas odkazuje k americkému muscle-car AMC Javelin.

Elektromobil Honda Sports EV

Elektromobil Honda Sports EV
foto: Honda

Oba koncepty elektromobilů jsou podle Hondy postaveny na stejné platformě. Honda už dříve potvrdila, že Urban EV půjde v Evropě do prodeje v roce 2019, takže výroby by se mohl dočkat i Sports EV.

Bohužel, stejně jako v případě elektroskútrů, nejsou k dispozici žádné podrobnější informace.

Honda
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

KTM Freeride E-XC také inovuje u nového modelu mavyšuje kapacitu akumulátoru o 50%
http://www.ktm.com/e-ride/freeride-e-xc-1/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dle obrázků odhad. 2*aku pack do 72V/15Ah, možná ani to né(malý prostor)žádný odkládací prostor(v PCX se vleze helma) tak že majitel
bude muset mít vzadu kufr, rychlost tak 75km/h. Cena 100 tis a více.
Řešení-el.scooter který jede víc jak 50km/h(baterie z Anglie-čínský e shop, bez cla a DPH) nebo předělaný PCX 164 Yuminashi(144km/h)
a v obou variantách jste vysmátí...

100 tisíc a více za elektroskútr od Hondy katerogrie 125ccm by byla úplně snová cena. Ty výkonnější číny nejsou dnes o nic levnější, záruka 0, servis 0, kvalita zpracování příšerná, běžná je dvojstopost, destičky nelícují na kotouče, netlumící tlumiče, pořádně nesvítící světla, samovolně praskající plasty, šrouby nejspíš z másla a elektriku s BMS si člověk musí předělat sám, pokud nechce oddělat baterky po prvních pár cyklech. Po osmi letech a vlastnictví třech takových kusů a nepočítaně dalších, co mi prošly rukama, už bych raději něco, co prostě funguje.

Pěkný skútr.
Ještě technické parametry, cenu a kde se dá koupit.

Myslím pro mladé co nemají peněz na benzín nazbyt, by nabíjení doma ze zásuvky vyhovovalo.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 22 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Žádný auto, jenom další koncept.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kontrolní otázka soudruzi, jestli pak víte proč tady u nás nikdo nedelá konverze osobních aut, nebo je ty elekrická auta taky nevyrobí ?

No protože se jim tu na to každej vysere vy tupci, kdo by si to tu taky kupoval od nás, že jo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikdo u nás nedělá konverzi osobních aut na elektromobily, protože česká legislativa pro tyto případy vyžaduje novou homologaci, což stojí nějaké 2mil Kč. Co by to muselo být za konverzi osobního auta, aby se tam schoval, takový administrativní poplatek?

Pro přestavbu sériového spalováku->EV se homologace nedělá, jenom schválení změny typu pohonu o kterém rozhodují úředníci. Ale levné to taky není i když se skutečnou homologací se nedá srovnávat. Tam u osobního auta hodně na té ceně přidejte. 2M stojí jenom homologace akumulátoru.

Obrázek uživatele Radovan

Přesně tak, je to jenom byrokratická buzerace ochraňující stávající výrobce. Cituji EVC gorup: "RÁDI BYCHOM ZÁJEMCE UPOZORNILI, ŽE ZAKÁZKOVÉ PŘESTAVBY VOZIDEL SE RENTUJÍ POUZE OD SÉRIÍ 10 A VÍCE VOZIDEL. JEDNOTLIVÉ PŘESTAVBY JSOU Z DŮVODU VYSOKÝCH HOMOLOGAČNÍCH POPLATKŮ NERENTABILNÍ A JIŽ JE NEREALIZUJEME". Viz http://evcgroup.cz/cz/vozidla/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

upútavky z čias socializmu - obchodný dom "vdrzku bude všeho", zábudlivým "všechno nač si vzpomeneš",

Hmmm, elektrické PCXko. To bych si nechal docela líbit. Ale když vidím ty výměnné akumulátory, tak se bojím, aby to nebyla nějaká zpotvořenina omezená na 45km/h.

Loool to auto vypada jak hovno z nutrie, dobra prace Honda!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vandraku, kdyby to bylo alespoň ftipny, když už píšeš hovadiny.

Ale to neni vtip, ono tak fakt vypada :)

No to jsi asi nikdy neviděl hovno z nutrie, protože to vypadá úplně jinak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale no ták, vy nemáte fantazii :) kdyby to bylo celé v černém a střecha ještě o něco níž, tak to tak vypadá úplně přesně.

Pak to vypadá jako jaký-koli hovno.
Chudáci Nutrie, tohle si nezaslouží. :-)

Ale jinak design je hodně individuální.
Mě se třeba hodně líbí. O proti třeba Leafů je to přímo kráska. :-)


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?