Honda a Hitachi budou společně vyrábět elektromotory

Jan Horčík - 08 Únor 2017

Japonské společnosti Honda a Hitachi spojují síly v joint-venture projektu, jehož úkolem bude vyrábět elektromotory pro automobilový průmysl. Chtějí tak získat lepší konkurenceschopnost v oblasti elektromobility.auto Honda Hitachi

Společný podnik by měl vzniknout letos v červenci, investice se bude pohybovat kolem $45 mil. Výroba a prodej bude v USA, Číně i Japonsku.
foto: Hitachi/Honda

Honda a Hitachi spolupracují dlouhodobě, Hitachi dodává automobilce motorové a brzdové komponenty. Mezi další klienty Hitachi patří třeba aliance Renault-Nissan, Toyota, Ford či Volkswagen.

Společný podnik bude vyrábt elektromotory pro využití v hybridech, plug-in hybridech a elektromobilech. A to jak vlastních, tak pro prodej třetím stranám. Honda už příští ukáže nový hybrid a chystá elektrickou ofenzívu.

Aktuálně automobilka také uzavřela spojenectví s GM v oblasti výroby vodíkových palivových článků. Na základě svého vodíkového auta Clarity ale přitom chystá plug-in hybrid a elektromobil.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilAmper 2019BUS2BUSKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol