Honda a Hitachi budou společně vyrábět elektromotory

Jan Horčík - 08 Únor 2017

Japonské společnosti Honda a Hitachi spojují síly v joint-venture projektu, jehož úkolem bude vyrábět elektromotory pro automobilový průmysl. Chtějí tak získat lepší konkurenceschopnost v oblasti elektromobility.auto Honda Hitachi

Společný podnik by měl vzniknout letos v červenci, investice se bude pohybovat kolem $45 mil. Výroba a prodej bude v USA, Číně i Japonsku.
foto: Hitachi/Honda

Honda a Hitachi spolupracují dlouhodobě, Hitachi dodává automobilce motorové a brzdové komponenty. Mezi další klienty Hitachi patří třeba aliance Renault-Nissan, Toyota, Ford či Volkswagen.

Společný podnik bude vyrábt elektromotory pro využití v hybridech, plug-in hybridech a elektromobilech. A to jak vlastních, tak pro prodej třetím stranám. Honda už příští ukáže nový hybrid a chystá elektrickou ofenzívu.

Aktuálně automobilka také uzavřela spojenectví s GM v oblasti výroby vodíkových palivových článků. Na základě svého vodíkového auta Clarity ale přitom chystá plug-in hybrid a elektromobil.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group