Harley-Davidson představuje nové modely a technologie 2020, včetně elektromotorky LiveWire

Jan Horčík - 21 Srpen 2019

Novinkami Harley-Davidson pro sezónu 2020 jsou kromě elektromotorky LiveWire také služba H-D™ Connect s mobilní konektivitou pro vybrané modely nebo asistenční systémy.Nové modely, nové technologie a rozšířený výběr pro zákazníky. To přináší bohatá nabídka motocyklů Harley-Davidson pro rok 2020.

Nové modely, nové technologie a rozšířený výběr pro zákazníky. To přináší bohatá nabídka motocyklů Harley-Davidson pro rok 2020.
foto: Harley-Davidson

Model LiveWire je nový motocykl s elektrickým pohonem. Díky okamžitému zátahu elektrického motoru H-D Revelation přináší LiveWire skvělou akceleraci při pouhém otočení plynové rukojeti – bez nutnosti ovládání spojky či řazení.

Výkon je optimalizovaný pro jízdu po městě s dojezdem 158 km (odhadovaný na základě metodiky WMTC). Model LiveWire je prvním zástupcem z širokého portfolia elektrických strojů, které značku Harley-Davidson podle tiskové zprávy "staví do pozice lídra v elektrifikaci motocyklové oblasti".

S čímž bychom si dovolili nesouhlasit, protože značky jako Zero Motorcycles, Lightning Motorcycle a řada dalších jsou o celé roky a míle napřed. Ale zpět k novinkám H-D. Služba H-D Connect přináší pro vybrané modely Harley-Davidson možnost mobilní konektivity.

Zajišťuje spojení jezdců s motocyklem prostřednictvím chytrého mobilního telefonu díky poslední verzi aplikace Harley-Davidson App. Služba H-D Connect umožňuje uživatelům se na dálku spojit s motocyklem a zobrazit hlavní údaje o jeho stavu.

Vlastníkům také poskytuje jistotu díky monitorování zabezpečení motocyklu na dálku v aplikaci Harley-Davidson App včetně výstrah při nárazu či neoprávněné manipulaci a asistence v případě krádeže motocyklu.

Systém Reflex Defensive Rider System (RDRS) slučuje nové technologie, které jezdci pomáhají přizpůsobit výkon motocyklu podle dostupné trakce při akceleraci, deceleraci a brzdění.

Využívá nejnovější technologie asistence řízení, elektronických brzd a pohonu. Systém RDRS je standardní výbavou modelů LiveWire, Trike, CVO a modelů Touring (kromě modelu Electra Glide Standard a Road King.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Za tu silenou lidofku a dlouhej dojezd to soudim nebudou stihat vyrabet. Jara z Horni Dolni uz ceka v poradniku.

Obrázek uživatele Radovan

HD nikdy nebyl zrovna lidovka. http://www.harley-davidson-praha.cz/bikes/price-list/4/ Loňské modely začínají na 7,5 a končí na 40 tis. euro bez dalších doplňků. Čili 200 tisíc Kč až jeden milion Kč. Tady jsme pak už na ceně nového elektromobilu se slušnou baterkou a dojezdem. Nicméně je to v podstatě koníček. Na běžné ježdění bude určitě lepší sáhnout po elektrice od Zera třeba za 10 tisíc liber, zhruba 300 tis. Kč https://www.zeromotorcycles.com/eu/zero-fx

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Off: Znáte něco víc nesmyslného než muskova maskota lítajícího ve vesmíru? Úplně se stydím když to čtu.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/muskova-tesla-se-starmanem-poprve-obletela-slunce-ve-vesmiru/r~8a945466c39511e989de0cc47ab5f122/

A další novinka zde:

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66627670-maloobchod-walmart-zaluje-teslu-kvuli-pozarum-zpusobenym-jejimi-solarnimi-panely

Obrázek uživatele Kuk

Jo, ty si nesmyslnej.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Dobry den.

Ale ne. Nikdo není tak nesmyslnej jako figurína lítající ve vesmíru. Ani já a dokonce ani ty ne.

Teda hybride6, myslel jsem si dle tvých dřívějších příspěvků, že jsi trochu inteligentnější.
Už se to omýlalo tolikrát na internetu a i logicky.
Byl to testovací let, který stejně musel SpaceX udělat. Takže v NASA by tam letěl kus BETONU.
Takže člověk, co má svoji firmu si může vymyslet a udělat co ho napadne a místo obyčejného betonu tam dát svoje auto plus figurínu.

Co je na tom divného?

Je to fanoušek scifi, takže tam dál figurínu jako ze scifi. Je to srandista, tak tam poslal svoje elektrické auto.
Lepší PR mu žádná agentura na světě nemohla vymyslet.

Myslým, že to splnilo svůj účel nad míru hodně než očekával. Což ostatně dokazuje tvůj komentář. Jinak by ten let rakety nikdo neznal. Jinak by ani nikdo skoro nevěděl, že nějaká SpaceX vůbec existuje.

Mít takovou firmu, tak to udělám také. Ale bohužel nejsem tak schopný něco takového dokázat.
Což mu dost závidím tu jeho invenci, ale dělat bych to nechtěl. :-)

Obrázek uživatele spetak

Mimochodem, ta figurína s autem má pro svět daleko větší smysl, než ty, hybride.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Tak sis kopnul do někoho o kom nic nevíš. Snad ti to udělalo dobře.

O tom smyslu sice všichni mluvíte, nikdo ho ale nějak nedokázal popsat.

Obrázek uživatele spetak

Neber si to tak osobně.
Mohl tam poslat kus betonu, to je fakt. Ale ten by nesledoval "celej" svět. Takže doost dobrá reklama. Něco tam dát prostě musel.
Co bys mu poradil ty ?

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Naopak docela dobry PR.

Obrázek uživatele ozana

Chybí ti smysl pro humor.

Auto jako testovací zátěž a figurina, ať to má styl. Lidi dělají šílenější věci než že pošlou své auto do vesmíru (s figurinou na palubě).

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

A v čem ten humor vidíš? Kolik asi raketa na tento nesmysl musela spálit paliva... A to nemluvím ani o těch desetitisících satelitech co tam Musk chce poslat a posílá. PRostě mi to přijde divný u někoho koho tady vydávaj za spasitele planety.

Obrázek uživatele ozana

Byl to testovací let, nevypustili tu raketu jen tak pro srandu králíků.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

To je fakt měli udělat testovací let bez toho auta a byl by v novinách klid, nebo raději netestovat, nevyvíjet a nelétat..

Možná měli prodávat vstupenky na druhé sedadlo vedle Starmana... určitě by si jednu koupil :)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Kuk

Tobě lítaj akorát prdy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Co mam delat kdyz se uprdnu?

Obrázek uživatele spetak

Zapaluj je. Hlavně v zimě ti to bude přínosem.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Jak jsem tu psal včera, těžko může něco více ilustrovat propastný rozdíl v neprospěch elektra v segmentu motocyklů, než zrovna tato motorka s nepoužitelným dojezdem a cenou 870tis. Můžeme se tvářit že je normální ujet 100km směšnou rychlostí a pak jít nabíjet, ale prostě to tak běžně nefunguje.

Neříkám že to někomu nemůže vyhovovat, ale bude to velmi specifická skupina lidí.

Jo, kdo si tohle koupi tak asi fakt nevi co s penezma.

Obrázek uživatele runner42

Jj, specifická skupina. Už pro ně v bohnicích staví nový pavilon.

Jinak stěží nalezeneme produkt, který je stávajícícmi uživateli tak jednoznačně odmítán. Kam se hrabe naše kritika elektromobility, fóra H&D, to je jiný hardcore.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

To se budu muset mrknout. Ale ta cena a nedojezd mi taky vyrazily dech. Taky se pise ze H&D jako firma je poslednim vyvojem dost ohrozena.

Nekoukal jsem, skalní fanoušci to asi ponesou těžko. Já sice HD ještě nedávno měl (vrscdx night rod special) ale ke skalním se neřadím. Mě ten Livewire přijde nesmyslný, ale nijak mě nepobuřuje. Hůře bych překousnul spíš plánovanou výrobu malokubatůrových motocyklů v Číně. Tam si myslím že se HD střelí do vlastní nohy.

I ty zlý člověče, copak zlého ti udělala elektřina? Že se pořád do ní navážíš...

Obrázek uživatele Kuk

Právěže si jí přikládá na varlata a furt to nic nedělá. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Vy jste pane ale vulgarios.

Obrázek uživatele Kuk

off

Festival pro milovníky velekejch zavolejovanejch hřmotnejch čoudících strojů :D
http://festivalparnichlokomotiv.cz/?fbclid=IwAR2dO8yx93tl8MVgaj7g57R_NDWtxnD4SFhJZxohgWgR98DT0Hyy73MtGxg

Hybridizace a elektrifikace na železnici proběhla už dávno.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To je total prd. Kam se hrabete. To ja videl jak zrenovovali motor z tanku a pak ho vosolili. To byla demonstrace Euro 6! Negde na Jutubu to asi bylo. Myslim.


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol