Gordon Murray představil elektrický sporťák Teewave AR1

Jan Horčík - 23 Září 2011

je automobilový designér, který se postupně z vozů přeorientoval na šetrná a . Aktuálně jeho firma představila dvoumístný elektrický sporťák Teewave AR1.auto elektromobil Teewave AR1

Zda se sporťák Gordona Murraye bude prodávat a případně za kolik není jasné. Spíš to zatím vypadá na úkázku technických schopností všech zúčastněných.
foto: Gordon Murray Designs

Teewave AR.1, elektrické auto nesoucí kódové označení T.32, je výsledkem intenzivní spolupráce společností Gordon Murray Design a Toray. Toray je největším světovým výrobcem materiálů z uhlíkových vláken.

Právě ty nové sportovní auto intenzivně využívá. Vývoj auta od ranných diskusí k funkčnímu prototypu zabral pouhých devět měsíců. A to především díky jednoduchému vývoji a výrobě komponentů z uhlíkových vláken.

auto elektromobil Teewave AR1

Výhodou také bylo, že se návrháři rozhodli využít komponent, které už jsou dnes dostupné v jiných . Elektromotor proto vyndali z . Teewave AR.1 se může pochlubit výjimečně nízkou hmotností 850 kg (z toho 240 kg váží baterie), což je o 400 kg méně než kolik váží .

auto elektromobil Teewave AR1

Hmotnost se tak pohybuje v relacích vozů jako je Lotus Elise. Výkonově je sice také někde jinde - elektromotor dává max. výkon 47 kW, ale při tak nízké hmotnosti dává slušný záběr 180 Nm, a tedy pořádný odpich.

Velký důraz kladli konstruktéři také na nízké těžiště a kvalitní odpružení. Výsledkem jsou vynikající jízdní vlastnosti a pohodlné řízení.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ešte by sa slušil napísať o nie príliš športovej akcelerácii z 0 na 100 km/h až 11,4s. Takže športiak to rozhodne nie je, skorej také rekreačné vozítko pre bohatých.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter