Gordon Murray představil elektrický sporťák Teewave AR1

Jan Horčík - 23 Září 2011

je automobilový designér, který se postupně z vozů přeorientoval na šetrná a . Aktuálně jeho firma představila dvoumístný elektrický sporťák Teewave AR1.auto elektromobil Teewave AR1

Zda se sporťák Gordona Murraye bude prodávat a případně za kolik není jasné. Spíš to zatím vypadá na úkázku technických schopností všech zúčastněných.
foto: Gordon Murray Designs

Teewave AR.1, elektrické auto nesoucí kódové označení T.32, je výsledkem intenzivní spolupráce společností Gordon Murray Design a Toray. Toray je největším světovým výrobcem materiálů z uhlíkových vláken.

Právě ty nové sportovní auto intenzivně využívá. Vývoj auta od ranných diskusí k funkčnímu prototypu zabral pouhých devět měsíců. A to především díky jednoduchému vývoji a výrobě komponentů z uhlíkových vláken.

auto elektromobil Teewave AR1

Výhodou také bylo, že se návrháři rozhodli využít komponent, které už jsou dnes dostupné v jiných . Elektromotor proto vyndali z . Teewave AR.1 se může pochlubit výjimečně nízkou hmotností 850 kg (z toho 240 kg váží baterie), což je o 400 kg méně než kolik váží .

auto elektromobil Teewave AR1

Hmotnost se tak pohybuje v relacích vozů jako je Lotus Elise. Výkonově je sice také někde jinde - elektromotor dává max. výkon 47 kW, ale při tak nízké hmotnosti dává slušný záběr 180 Nm, a tedy pořádný odpich.

Velký důraz kladli konstruktéři také na nízké těžiště a kvalitní odpružení. Výsledkem jsou vynikající jízdní vlastnosti a pohodlné řízení.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ešte by sa slušil napísať o nie príliš športovej akcelerácii z 0 na 100 km/h až 11,4s. Takže športiak to rozhodne nie je, skorej také rekreačné vozítko pre bohatých.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily