Google možná investuje miliardu dolarů do SpaceX

Jan Horčík - 20 Leden 2015

Neúnavný Elon Musk musí svou pozornost dělit mezi a vesmírnou společnost SpaceX. Poslední dny patří především SpaceX a vesmíru, kde Musk ohlásil velké plány. Nyní se dokonce diskutuje o možné spolupráci s Google.auto SpaceX vesmírná loď Dragon u Mezinárodní vesmírné stanice ISS

Vesmírná loď Dragon dokuje u Mezinárodní vesmírné stanice ISS
foto: SpaceX

Vesmírná společnost SpaceX se pokusila přistát s prvním stupněm rakety Falon 9 zpět na zemi. Nepodařilo se, ale přesto jde o obrovský úspěch. Kromě toho chystá Elon Musk také misi na Mars, který chce kolonizovat. A v neposlední řadě se aktuálně také rozpovídal o svém starším nápadu roznést s pomocí mikrosatelitů internet do celého světa.

Právě tuhle svou ideu aktuálně na tiskové konferenci SpaceX v Seattlu vysvětlil podrobněji. Musk si představuje, že vesmírný internet by jednou mohl sahat až k Marsu. A potřebuje údajně $10 mld. aby to celé mohl rozjet.

"Pro Mars bude taktéž důležité mít globální komunikační síť," řekl doslova Musk s odkazem k tomu, že dobytí Marsu považuje za jeden z hlavních cílů svých aktivit v rámci SpaceX.

A právě v souvislosti se vším výše řečeným vyznívá zpráva o tom, že Google hodlá investovat do SpaceX miliardu dolarů značně věrohodně. Záměr rozšířit internet po celém světě má totiž také Google (ale i Facebook a další firmy). Jen na to jde trochu odlišně, s pomocí nafukovacích balónů v rámci projektu Loon.

Zpět na HybridPřidat komentář

len oprava. Podľa zdrojového článku, ktorý ste uviedli, google by mal investovať 1mld USD pri trhovej kapitalizácii 10 mld. V preklade za 1 mld USD by získal 10% podiel.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opravili jsme, díky za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

už je to oficiálne: http://finance.yahoo.com/news/google-fidelity-invest-elon-musks-spacex-224043488.html

jedno je isté. Musk, aj keby si teraz vymyslel aj najbláznivejšiu vec na svete, nebude mať problém získať peniaze od investorov.

Obrázek uživatele Aas

Pretoze on dokaze zrealizovat aj tie najblaznivejsie napady.
Staci sa pozriet na SpaceX. To co robi je nemozne. Urcite aj Model S povazovali mnohi za nemozne predavat pouzitelny elektromobil so ziskom.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil