Google má další robotické auto, tentokrát hybridní Lexus RX 450h

Jan Horčík - 24 Duben 2012

Google nejen, že intenzivně investuje do . Navíc také buduje vlastní flotilu šetrných automobilů. A nejen to, některé z nich dokážou jezdit samy – jsou to autonomní, plně . Zatím se ukazoval pouze s modelem Prius, teď k němu přibyl také Lexus RX 450h.auto Google robozické auto hybrid Lexus RX 450h

Už pěkná řádka aut s tajemným černým radarem na střeše brázdí silnice v Kalifornii a dalších státech USA
foto: neznámý fotograf/Wired

Google začal zkoušet robotická auta v roce 2010. V první vlně šlo o šest modelů Toyota Prius a jedno Audi TT. Firma zkouší své zařízení pro autonomní řízení na celé řadě modelů a Lexus je jen nejnovějším krokem na dlouhé cestě.

Zároveň se úspěšně snaží zavádět robotická autonomní auta do legislativy jednotlivých amerických států. Jejich provoz na silnicích už schválila Nevada. V nejbližší době by se něco podobného mělo podařit také v Kalifornii.

Klíčovou osobou ve výzkumu robotických aut pro Google je Dr. Sebastian Thrun, šéf Laboratoře umělé inteligence na Stanfordské univerzitě.

Mimochodem, je tomu pár dnů, co se redakci Hybrid.cz podařilo zahlédnout cizokrajně označkované auto s podobným zařízením na střeše jako má vyobrazený Lexus výše, a to na severovýchodním okraji Prahy. Že by už i v ČR probíhaly testy robotických aut?

Víme totiž, že se tu robotická auta vyvíjejí...

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já viděl opela astru od googlu u nás v Krnově (okres Bruntál), měl hodně podobné zařízení na střeše, ale myslím si, že to byl street wiew, než robotické auto. A totéž si myslím o té Praze, jak píše autor.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Idioti... Až budou mít něco elektrickýho tak se mi to možná začne líbit... ;))

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Řízení stanic pro elektromobilyPůjčte si elektromobil TeslaPůjčte si elektromobil Tesla Model X!EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyElektromobil a akumulace energie s dotacíProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group