Google bude vysílat 5G internet solárními drony

Jan Horčík - 02 Únor 2016

"Skybender" je označení nového projektu společnosti Google. Ta chce využít solární drony - autonomní letadla poháněná sluncem létající ve vysokých výškách - k šíření rychlého internetu.Titan Aerospace

Solární letoun Solara 60
foto: Titan Aerospace

Za projektem Skybender stojí stejný tým, který měl na starosti vývoj jiného podobného projektu společnosti Google - projektu Loon. Ten si kladl za cíl rozšířit 5G internet v dosud nepokrytých oblastech s pomocí balónů.

Projekt Loon za poslední léta postoupil do velmi pokročilých fází a čeká se jeho brzké ostré spuštění. Google má na šíření internetu i do dosud nepokrytých oblastí pochopitelně zásadní zájem. Většina jeho zisků pochází z internetové reklamy.

Projekt Skybender má být pro Google další možností jak internet šířit. Už v roce 2014 koupil Google společnost Titan Aerospace, která se zabývala vývojem velkých robotických solárních letadel (dronů), která dokážou vydržet ve vzduchu mnoho týdnů.

Právě tyto drony, jmenovitě modely Solara 50 a Centaur, v současné době Google testuje v Novém Mexiku. Internet, který budou tyto robotické drony šířit, využije pásmo tzv. "milimetrových vln" (frekvence 30-300 GHz). Díky tomu bude až 40x rychlejší než současné 4G technologie typu LTE.

Google
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude to gratis nebo se bude muset platit? Google by to mel poskytnout zadarmo, protoze si narejzuje za reklamu. Cim vic lidi a casteji surfuje, tim vetsi business.
A jaky to bude mit upload? Pouze kbit/s pro zadani dotazu, nebo plny upload i pro email, VOIP atd?

Obrázek uživatele Josef

LTE má plný upload (nebo minimálně velmi rychlý). Tohle by tedy mělo mít také.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

óo bóože další ozařovačky na nebi

google.com/finance?q=NASDAQ%3AGOOGL

Sice se rika (ale, radsi nic), ale videl jsi nekdy, jak vypada Nove Mexiko? Tricet kilometru pouste, par baracku a zase tricet kilometru pouste. Pak pro zmenu raketova strelnice a zase tricet kilometru pouste. Mobilni (GSM) signal skoro nikde.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jasny tam joo to je ok, ale do evropy to nechci, tydy je toho neregulovanýho radiovýho smogu až až ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak ono s tim evropy nikdo nemiri (taky proc to mame hustou sit pozemnich vysilacu)...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol