GM přerušuje výrobu Chevroletu Volt

Jan Horčík - 14 Duben 2015

Automobilka General Motors ve své továrně Detroit-Hamtramck přerušila výrobu současné generace plug-in hybridu Chevrolet Volt. Připravuje ji pro výrobu jeho druhé generace.auto nový Chevrolet Volt plug-in hybrid auto

Nová generace plug-in hybridu Chevrolet Volt má větší baterii než první generace, lepší zrychlení i nižší spotřebu
foto: GM

Nový Chevrolet Volt 2016 byl představen letos na . Auto nabídne dojezd na elektřinu až 75 km a nejspíš bude i levnější než současná generace.

Přerušení výroby bude trvat šest týdnů a automobilka General Motors mezitím investuje $343 mil. do nového vybavení továrny, díky němuž bude schopna vyrábět hybridní auta nové generace, včetně nového Voltu.

Americká dealerství mají v současné době zásoby Voltů na 200 dnů. Prodeje Voltu totiž v posledních měsících výrazně zpomalily, právě díky očekávání nové generace vozu.

Za 1. čtvrtletí 2015 se prodalo pouze 1874 kusů, to je o 48 % méně než za stejné období minulý rok. Zatím není jasné, zda se nový Volt bude prodávat opět také v Evropě, případně třeba pod označením "".

General Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to pro specifické auto, při dobíjení každou noc je bezva. Jenže má stejně velkou baterii jako Peugeot Ion a narozdíl od Ionu nelze nepodporuje rychlonabíjení. Kdyby tam bylo combo, hned to může mít další zákazníky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

volt super ako staršia generacia bola krajšia ako tato len keby bola ta cena aspon o 1/3 menšia lebo 40000eur za auto je pre väčšinu SK a typujem CZ tiež dosť prestrelená suma takto je to len pre tých bohatých a tí si kúpia skôr bmw x6 ako volta

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, kdo se nebojí ojetin, tak se dá sehnat i u nás za půl mega: www tipcars com/opel-ampera/opel-ampera-6369966.html
A i z Německa a nebo Nizozemska se dají sehnat za rozumné peníze, škoda jen kroku naší ČNB a jejích hrátek s kurzem koruny.

Obrázek uživatele honYa

Jestli je pro GM zhoršení prodejů z důvodu očekávání příští generace špatná zpráva, potom k tomu dochází "kvůli", nikoliv "díky" příchodu nové generace.

Jinak na nový VOLT se těším, popravdě tohle auto budeli opravdu 5místné, bude moci strategií provozu zvednout mandle všem PHEVčkám koncernu VW i 200 mílovým a pod 30 tis USD stojícím BEVčkám chystaným ostatními automobilkami do roku 2017.

---

honYa

Obrázek uživatele Jolinar

mrknete na obrazky toho 5. mista na netu, ja bych to urcite 5. mistem nenazval. Mozna 4+1.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live