GM: nový Chevrolet Volt bude o tisíce dolarů levnější

Jan Horčík - 19 Leden 2013

elektromobilů a plug-in hybridů s nástupem jejich druhé generace (v případě Nissan Leaf) vyrázně klesají. General Motors nemůže stát stranou. Prezident GM Mark Reuss proto aktuálně média ujistil, že nový Chevrolet Volt bude stát o tisíce dolarů méně.test Chevrolet Volt plug-in hybrid

Jaká je první generace Chevroletu Volt? Čtěte naše první dojmy Chevrolet Volt.
foto: Hybrid.cz

Mark Reuss, prezident GM North America, aktuálně řekl na autosalonu v Detroitu magazínu Automotive News řekl, že snížení ceny nové generace plug-in hybridu Chevrolet Volt bude výsledkem kvalitnějšího designu baterie a lepších elektromotorů.

“Dočkáme se dne, kdy budeme mít dostupné elektrické auto s dojezdem 480 km se vším komfortem a flexibilitou běžného vozu,” řekl také Reuss. S dosavadními výsledky prodejů Voltu je spokojený. V roce 2012 se prodalo 23 461 těchto vozů a Reuss si je jistý, že nová generace si povede ještě lépe.

test Chevrolet Volt plug-in hybrid test Chevrolet Volt plug-in hybrid test Chevrolet Volt plug-in hybrid

Už dříve automobilka General Motors ohlásila, že do roku 2017 chce prodat 500 000 elektrifikovaných vozidel. Tedy včetně např. aktuálně odhaleného plug-in hybridu Cadillac , vzdáleného bratránka Voltu, nebo elektromobilu Chevrolet Spark.

Zpět na HybridPřidat komentář

.

“Dočkáme se dne, kdy budeme mít dostupné elektrické auto s dojezdem 480 km se vším komfortem a flexibilitou běžného vozu,”

To zní, jako by to už příští generace měla dokázat :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A proč ne?

Ptz dostupné auto si představuji s cenovkou kolem 200k - 250k(beru základní cenu).

Nebo aby to rovnou bylo za 50k v bazarech,co? ;) Není trochu neskromné chtít highendovou technologickou novinku hned za cenu toho nejlevnějšího co se na trhu dá pořídit? To je jako kdybyste chtěl dvoumetrový 4k OLED za cenu HD ready plazmy nejlépe ještě v akci.

Ctirade,
1, první koment byl psán s nadsázkou (příště to pro Vás uvedu)
2, přečtěte si prosím komentáře znovu a důkladně, potom zjistíte, že sdílím stejný názor s Vámi

Tak tam příště dejte smajlík, ať to pochopíme i my natvrdlejší ;)

Obrázek uživatele Jolinar

Tak levny novy elektromobil jeste par let neuvidite... nejakou ojetinu klidne, ale urcite ne novy :)

Já to vím, ty to víš, ale on to neví... :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dostupné dle mého v tomto případě znamená fakt, že bude nabízeno k prodeji (
PEV s takovym dojezdem)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station