Génius z Rumunska sestrojil auto na vzduch. Ze stavebnice LEGO.

Jan Horčík - 19 Prosinec 2013

Před necelými dvěma lety australský podnikatel Steve Sammartino publikoval na Twitteru nenápadnou výzvu. Ptal se, zda by někoho zajímalo investovat $500-$1000 do projektu, který je "skvělý a světově unikátní". Dnes je k dispozici výsledek: auto na vzduch v podobě LEGO hot-rodu.auto Super Awesome Micro Project auto na vzduch z LEGA

Dvacetiletý Raul Oaida, technologický génius a samouk, ve svém LEGO hot-rodu
foto: Josh Rowe

Skutečně světově výjimečný projekt se podařilo dát dohromady zejména díky oběma hlavním protagonistům: Stevu Sammartinovi a Raulu Oaidaovi. Mladý technologický nadšenec se dlouhodobě zajímá o veškeré novinky jako je 3D tisk, drony, vznášedla a podobně.

Projekt nazvaný skvělým "Super Awesome Micro Project" je postavený z více než 500 000 kusů stavebnice LEGO. Výsledkem je nádherný hranatý hot-rod, který pohání motor na vzduch. Pohánějí jej čtyři orbitální Sarichovy motory s celkem 256 písty.

Max. rychlost které může LEGO auto na vzduch dosáhnout je asi 25 km/h. Mohlo by údajně jet rychleji, ale tvůrci se údajně "obávají LEGO exploze, a tak raději jezdí pomalu". Oaida auto postavil doma v Rumunsku, ale poté jej nechal převézt do Austrálie, kde také mělo světovou premiéru.

O finanční zajištění se postaral opět dnes tolik oblíbený crowdfunding v podobě několika desítek dárců.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak nás učila p. profesorka na gymplu, tak protagonista = hlavní představitel, vedoucí osobnost. Doteď si pamatuju, jak nám nadávala, když do čtenářského deníku někdo napsal "hlavní protagonista. :)

Obrázek uživatele honza.t

Klobouk dolu Smekám. To muselo dát hodně přemýšlení to stvořit.Taky to určitě stálo spousty peněz. LEGO je sice super stavebnice ale nepatří k nejlevnějším. Určitě bych s tím neparkoval vedle dětského hřiště .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neviete niekto viac o tom motore ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to motor z lego piestov. Daj si do YTB: Lego pneumatic engine. Vo videach zistis viac

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz jsem to nasel diky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Docela by me zajimalo co je to Sarichuv orbitalni vzuchovy motor? Bojim se ze neexistuje.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tyto obavy jsou liché :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co takhle trochu hledat:
en.wikipedia.org/wiki/Orbital_engine


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?