General Motors zdvojnásobuje výrobu solární energie

Automobilový gigant, společnost , pilně pracuje na využívání obnovitelných zdrojů energie k výrobě svých automobilů. Nejnovější zpráva hovoří o spuštění , jejíž pokrývají střechy výrobního závodu v německém Rüsselsheimu. Celkový výkon nové dosahuje 8,15 MWp.

Přebytek solární energie bude napájet i samotné město Rüsselsheim, které je sídlem automobilky Opel.
foto: GM

Solární elektrárna v Rüsselsheimu patří mezi vůbec ty největší v Evropě a její by snadno zakryly 32 fotbalových hřišť. Společnost General Motors očekává, že sluneční svit dodá automobilce přibližně 7,3 miliónu kWh elektrické energie ročně, což by mělo snížit množství škodlivých emisí CO2 o 3 150 tun.

Pro názornost takové množství by po celý rok likvidoval borový les o rozloze 609 akrů.

„Když jsme v loňském roce hovořili o zdvojnásobení využívání při výrobě do konce roku 2015, už tehdy jsme měli takto velké projekty, jako je ten v Rüsselheimu, v plánu. Jsme zcela odhodláni v tomto směru i nadále pokračovat a zvyšovat podíl využívání . V roce 2020 chceme využívat 125 MW výkonu z ,“ řekl viceprezident GM pro udržitelnost, Mike Robinson.

Solární elektřina vyrobená v Rüsselsheimu putuje přímo do zásuvek tamního výrobního závodu a je využívána k výrobě vozidel a k provozu továrny. Přebytek je pak dále dodáván do veřejné elektrické sítě, kterou provozuje jeden z předních poskytovatelů v , firma Stadtwerke Mainz.

Ovšem General Motors využívá k výrobě nejen v Rüsselsheimu, ale existují ještě další dva výrobní závody v Evropě, které takto snižují výrobní náklady a šetří životní prostředí. Továrny v německých městech Kaiserslautern a Rüsselsheim společně s podnikem ve španělské Zaragoze vyprodukují ročně 19,1 miliónů kWh čisté energie, což představuje snížení produkce CO2 narušující o 8 200 tun.

tisková zpráva

Napsat komentář