General Motors představuje elektromobil Hummer EV ve verzi pick-up i SUV

Jan Horčík - 07 Duben 2021

Trh s elektrickými pick-upy bude v Americe obrovský a GM nechce zůstat stranou. Po vzoru Rivianu představuje Hummer EV Pickup i verzi SUV.Hummer EV Pickup

Značka Hummer se vrací jako elektromobil! A bude až po střechu nadupaná nejnovějšími technologiemi, včetně mobilní aplikace, velkého 13,4" displeje infotainmentu, digitálního klíče, systémem HD Surround Vision se 14 kamerami a dalšími.
foto: GMC

Elektromobily GMC Hummer EV a Hummer EV Pickup se představily jako našlapaná velká auta plná technologických vychytávek. Výroba má začít v případě pick-upu už ve třetím čtvrtletí 2021, SUV se na trhy podívá až začátkem roku 2023.

Verze SUV nabídne výkon až 619 kW, ale také o 22,8 cm menší rozvor oproti pickupu. Rozvor pick-upu bude 3445 mm, délka 5507 mm, šířka 2380 mm, světlá výška 404 mm. V případě SUV bude délka 4999,5 mm, světlá výška 406 mm a zavazadlový prostor až 2316 litrů. SUVčko se otočí na 10,8 metrech, což je třeba méně, než v případě mnohem menšího Ford Mustang Mach-E (11,6 metru).

Nový elektrický Hummer půjde na trh nejprve jako pick-up, posléze také jako SUV.

Nový elektrický Hummer půjde na trh nejprve jako pick-up, posléze také jako SUV.
foto: GMC

Za příplatek bude k dispozici funkce Power Station, která umožní AC nabíjení výkonem až 19,2 kW a zároveň zpřístupní možnost nabíjet jiné elektromobily až 240V/25A/6kW. SUV verze nabídne dojezd přes 483 km (EPA?), pohon všech čtyř kol s pomocí tří elektromotorů (e4WD), 800V DC nabíjení (až výkonem 300 kW) a další vychytávky. GM nasadí do nového elektromobilu pohonný systém Ultium.

Značka Hummer kdysi proslula off-roadovými schopnostmi a tím, že první varianta H1 byla odvozena o vojenského vozidla HMMWV po válce v Perském zálivu. Hummer se stal symbolem neokázalé spotřeby počátku nového tisíciletí.

Značka Hummer kdysi proslula off-roadovými schopnostmi a tím, že první varianta H1 byla odvozena o vojenského vozidla HMMWV po válce v Perském zálivu. Hummer se stal symbolem okázalé spotřeby počátku nového tisíciletí.
foto: GMC

Cenovky a další podrobnosti se dozvíme teprve jakmile se začne schylovat k výrobě daného modelu. Auta se budou vyrábět v úplně nové továrně Factory Zero v Michiganu. Tamtéž se má začít vyrábět také další podobný elektromobil, totiž Chevrolet Silverado Electric Pickup. Což bude nejspíš jen méně terénní upravený Hummer pickup.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Tak už i Hunmmer. A co tomu říká Franta Dvořák?

---

hariprasad

Obrázek uživatele ozana

Vzal si provaz a šel se zastřelit do rybníka.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

ID.4 zametla s Teslou. To je síla.

https://www.youtube.com/watch?v=OHvEbxlSfsc

To za to potěšení fakt stojí. Prej 10 let zaostávají. Hahahaha. Hahahahahaha.

Enyaq je zatim jen zadokolka a tim padem je rejd lepsi. Treba takovy Kodiaq ma polomer otaceni rovnou o 2,3m vetsi. A Skodovka sama priznava, ze Enyaq 4x4 bude mit jiny rejd. Takze vase radost brzy splaskne az nekdy vyjede enyaq 4x4 na porovnani. Mindraky musite mit znacne, pokud vas takove prkotiny tolik nadchnou a delate ze sebe vola.

Jestli je udělat větší rejd vrchol dovednosti VW, tak to se Tesla nemusí vůbec bát.
Ještě vlastně mají technologicky nepřekonatelnou škrabku na led s košťátkem.

Kromě toho udělat velký rejd u zadokolky není žádné umění. Uvidíme, jak na tom bude AWD. A jak jsem tak na ty testy ID4/Enyaq koukal, tak jediné opravdu významné plus je skvělé odhlučnění, což bude pro řadu lidí dost zásadní argument.

Neni to vrchol ale je to lepsi. Bejt to opacne tak se tu budou vsichni zajikat blahem.

Obrázek uživatele jurazhor

možná by nebylo špatný, se před blbejma kecama,napřed na to video podívat

---

jurazhor

A podíval jste se?

Další ekologickej nesmysl pro nenažraný zbohatlíky.

Off... zásoby lithia pro 400milionu aut pod Rýnem

https://efahrer.chip.de/news/fuer-400-millionen-e-autos-europas-groesste-lithiumquelle-liegt-unterm-rhein_104562

Pokud by se to povedlo, ceske lithium by asi bylo mavnutim proutkem bezcenne.

Taky dobývat Lithium ze žuly, je pěkná blbina. A to baz ohledu na to, jestli je kvalitní nebo ne. A jestli je kvalitní, tak je samozřejmě mnohem smysluplnější jí prodávat na kámen než jí drtit a získávat z ní Li, kterého je tam jen pár procent.
Ty geotermální prameny jsou o něčem jiném. Tam se to získává ze soli, která je rozpustná ve vodě.

---

hariprasad

To je bezcený už dávno. Hodilo se to politikum jen na kampááááň.

Na saske strane se uz pripravovala tezba, ale nakonec se to prerusilo. Mozna kvuli korone, mozna z financnich duvodu. Cele lozisko je v cesko nemeckem pohranici. V Sasku to meli tezit take Australane. Ale tam se nikdo tak nehadal jako v Agrofertolandu.

Obrázek uživatele ozana

Už v minulosti bylo jasné, že kdekoli jinde bude možné těžit lithium snadněji (levněji).

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Upřímné zvolání nefalšovaného Skopčáka. Dávno vím, o koho ve Tvém případě jde, zmetku, jen ať to vidí ostatní.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil