General Motors investují $449 mil. do nového Voltu a dvou dalších aut

Jan Horčík - 09 Duben 2014

Americká automobilka General Motors ohlásila, že do své továrny Detroit Hamtramck, kde vyrábí plug-in hybridy Chevrolet Volt a Cadillac ELR, investuje dalších $449 mil. Kromě toho potvrdila, že tam bude vyrábět dva další "budoucí produkty".auto plug-in hybrid první Cadillac ELR sjíždí z výrobní linky továrny Detroit Hamtramck

První plug-in hybrid Cadillac ELR sjíždí z výrobní linky továrny Detroit Hamtramck
foto: GM

Výroba druhé generace plug-in hybridu Chevrolet Volt by měla začít během podzimu 2015. Auto by mělo být levnější než současná generace ($30-32 500) a nabídnou vyšší dojezd čistě na elektřinu (80-100 km).

O dvou "budoucích produktech" bohužel automobilka GM zatím žádné podrobnosti neuvolnila. Tipujeme ale, že minimálně jeden z nich bude čistý elektromobil.

Jisté je, že se ve svém domovském státě Michigan chystá investovat další stovky milionů. Ze zmíněných $449 mil. půjde $384 mil. do samotné továrny Detroit Hamtramck a dalších $65 mil. pak do továrny v Brownstownu, kde se vyrábějí baterie. Jen během posledních pěti let GM investovalo v Michiganu a dalších státech celkem $5,4 mld.

Pro ekonomickou krizí sužovaný stát to znamená cenná pracovní místa, stejně jako pro samotný chátrající a vylidňující se Detroit. Kdysi slavné "Motown", kde sídlí tři největší americké automobilky GM, Ford a Chrysler, je dnes pomníkem upadajícího amerického (nejen) automobilového průmyslu.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily