Francouzský portál pro spolujízdu BlaBlaCar získal investici $100 mil.

Jan Horčík - 04 Červenec 2014

Francouzský online systém pro spolujízdu BlaBlaCar získal aktuálně investici v hodnotě $100 mil. (v přepočtu asi 2 mld. korun). Na evropské start-upové scéně jde o jednu z největších investic posledních let.auto BlaBlaCar Francie spolujízda

Francouzský portál pro spolujízdu BlaBlaCar slaví celoevropský úspěch
foto: BlaBlaCar

Aplikace BlaBlaCar byla založena v roce 2006. Funguje podobně jako český Jízdomat.cz. Umožňuje snadno najít řidiče, kteří cestují do vybrané destice, spojit se s nimi a domluvit si spolujízdu.

Už v roce 2012 se službě podařilo získat investici $10 mil. od společnosti Accel Partners. Ta se podílela i na současném kole investic. Podle šéfa služby BlaBlaCar, Frédérica Mazzely, jim hrají do karet zejména zvyšující se náklad na cestování autem v Evropě a naopak snižující se náklady na pořízení a vlastnictví chytrých mobilních telefonů.

BlaBlaCar sídlí v Paříži a zaměstnává asi 150 lidí. Funguje ve 12 zemích Evropy a každý měsíc jej využije k uskutečnění cesty kolem milionu cestujících. Má celkem osm milionů registrovaných členů.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online