Francouzská vláda nakoupí 25 000 elektromobilů od Renault, PSA a dalších

Jan Horčík - 10 Říjen 2011

Francie, kde se většina elektřiny vyrábí v , je pro elektromobily země jako dělaná. Ostatně, už tam jednou svou renesanci zažily. Teď ale přichází renesance druhá. Francouzská vláda vypsala výběrové řízení na dodávku 25 000 .Renault Kangoo ZE

Elektrická dodávka Renault Kangoo je pro poštu, ale i další aplikace ideální
foto: Renault

Jedná se o podporu, která by měla urychlit počáteční nástup elektromobilů. Podle deníku Le Figaro bude mít největší podíl na této zakázce společnost Renault. Ta údajně dodá plných 15 600 modelů .

Celkem 5000 elektrických aut získají samotné státní úřady. Zbytek poputuje do státních společností jako je francouzská pošta La Poste, energetický gigant EDF nebo Veolia. Druhá dodávka celkem asi 3900 vozů byla přidělena koncernu Peugeot Citroen.

Nakonec zbývá zhruba 3000 vozů, jejichž dodání musí být ještě přiděleno. O zakázku soutěží Bolloré (tento koncern aktuálně dodává Bluecar do Paříže, systému půjčování aut Autolib), Heuliez (se svou novinkou, elektrickým mikrobusem Mia) a Ford (pravděpodobně , možná ).

Dodávky prvních aut mají začít na konci letošního roku a budou trvat až do roku 2015. Francouzská vláda tak de-facto pomůže skutečně nastartovat a jejich nástup na trh tím, že nechá vyrobit prvních pár desítek tisíc pro sebe. Zároveň tím pomůže automobilkám a jako takovému.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opět je Francie trochu napřed.Pokud se podivame na 24hodinovou presentaci Akumota,a spočitame si ekonomiku pochuzek po velko městě tak zatim pro statni sektor jsou elektrovozidla jedinečnym ekonomickohospodarnym prostředkem.Je sice otazka dostupnosti nabijecich stanic ale i blizkosti servisu a řešeni provoznich problemu.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?