Francie má 10 000 veřejných nabíječek

Jan Horčík - 20 Listopad 2015

Během posledního roku ve Francii vzniklo 1561 veřejných nabíječek. Sedmašedesátimilionová země tak má dnes k dispozici přes 10 100 nabíjecích bodů.auto mapa Francie hustota sítě nabíjecích stanic

Kolik připadá nabíjecích stanic na 100 000 obyvatel v jednotlivých regionech Francie?
foto: AVERE

Necelá třetina ze všech veřejných nabíječek ve Francii, celkem 3169 nabíječek, je dílem společnosti . Ta ve většině velkých francouzských měst provozuje systém sdílení elektromobilů Autolib.

Navíc se Bolloré zavázalo, že do konce roku 2016 instaluje celkem 16 000 nových nabíjecích stanic. Očekává se proto, že celkový počet nabíječek ve Francii se během následujících let téměř zečtyřnásobí na asi 38 000.

Největší hustota nabíječek pro elektromobily ve Francii je pochopitelně v a okolí a také v okolí největších francouzských měst.

AVERE
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mohu se podělit s vlastní zkušeností s dobíjením Tesly ve Francii během letošní dovolené.
Cestu jsem naplánoval přes SC, přesto jsem musel dobíjet i jinde. Celkem spolehlivě se dobíjí u supermarketů Auchan, kde mají Chademo, je nutné mít KiwhiPass. Dobíječky jsou skoro u všech supermarketů E.Leclerc, pomocí Chargemap si musíte najít ten, kde je Mennekes 22 kWh. Jinak je jen pomalejší připojení. Musíte mít Fidelity Card Leclerc, kterou Vám ochotně v každém Leclercu vystaví. Nelze spoléhat na Nissan, někde Vás nechají dobít, jinde zase ne. I tam mi pomohla Chargemap. Najel jsem skoro 4 000 km po Francii celkem bez problémů, je jen nutné počítat s tou časovou ztrátou při nabíjení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Blbost. Pocet nabijaciek priamoumerne stupa s poctom poziadaviek. Ktory podnikatel si necha ujst moznost zarabat ak je o nejaku sluzbu zaujem?
Nabijaciek bude stale pribudad.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nu, ale me by zajimalo rozložení, je hezké, když hlavní městě departmentu bude 1000ks, ale když vyjedou za město bude nula. Bych řekl podobna statistika, je spíše úmyslná lež mající za cíl oblbnout voliče jak se stát-firmy starají o blaho řidičů...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vazeny pane, najdete si na netu mapu dobijecek ve Francii a uvidite kde vsude dobijecky najdete.
Ve Francii se uz nemusi nikdo vylhavat, tam elekromobilita funguje. To co popisujete plati pro vychodni blok.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mate tam mapu, ne ?


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolInfotherma