Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

ELEKTROMOBILY jsou tu

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Re: ELEKTROMOBILY jsou tu

Příspěvekod mystikp » ned 08. kvě 2011 10:52:17

EKOLO píše: Velmi kvalitní elektromobily koncernu PSA, které snesou srovnání s Mitsubischi Miev lze pořídit za cca 250 000 Kč.

To jsou ale elektromobily ojeté, cca 10 roků staré. Nebo se pletu? Vyrábí se ještě?
Pokud jsem to správně pochopil tak tomas k. se ptal asi spíš na nový elektromobil, ne na ojetinu.
mystikp

Příspěvekod ctirad » ned 08. kvě 2011 11:43:58

Původně jsme se do toho nechtěl plést, protože hrozí typický tvrdý střet hned tří pohledů: bezbřehého nadšence, nadšence-realisty a běžného spotřebitele. A přesně jak píše mystikp, auta PSA nebo i VW citystormer jsou auta >10 let stará, navíc auta malá a s minimální výbavou, jejichž benzínové verze mají dnes hodnotu pár desítek tisíc.

Jistě, pokud chce někdo elektromobil teď hned (nebo během posledních několika let), legálně ho přihlásit a jezdit, jinou možnost ani nemá a neměl. Problém ale nastává ve chvíli, kdy si to člověk nekupuje jen jako hračku, ale jako seriozní vozidlo pro rodinu a tam mu najednou nestačí jenom to, že to má kola, volant a jede to dopředu. Od takového auta člověk očekává určitý komfort, výbavu, rozměry a zavazadlový prostor, ABS, airbagy, klimu apod..

Tudíž abych se vyjádřil k původnímu dotazu, Felicii bych určitě dál neresuscitoval a klidně na těch dalších ~5 let pořídil nějaký spalovač. Obzvlášť dneska, když jsou ceny tak nízko. Do dvou let určitě nehrozí, že by bylo na trhu něco elektrického s lidovou cenou, spíš začnou být dostupné nějaké mírně ojeté plug-in priusy, leafy nebo volty pro nás nadšence-realisty. Za pět let už to bude asi výrazně zajímavější, očekával bych, že u velkých automobilek bude v té době plug-in jako standard i v té nejnižší třídě a k tomu záplava levných elektropřibližovadel z číny a indie.
ctirad

Příspěvekod tomas k. » pon 09. kvě 2011 0:00:56

Dobrý den, děkuji všem za zatímní reakce, zatím sdílím názor jako mystikp a ctirad. Děkuji ctiradovi za perfektní klasifikaci uživatelů, na jeho škále jsem zřejmě nadšencem-realistou, neboť na úplné experimenty mám už dost velkou rodinu a finanční limity, na druhou stranu nechci být konzervativním spotřebitelem, který automaticky koupí "spalovač".

Též si myslím, že s lidovou cenou rodinného elektromobilu to zatím vypadá zle, koupě starších vozů TCPA z Rakouska mi přijde trochu riskantní (věk, záruka, užitná hodnota auta). Ojetý Prius (již vzhledem k jeho množství na českých silnicích) sehnat určitě půjde, ale tam mi radost kalí přece jen jeho stále ještě poměrně "velká" spotřeba benzínu. Prius byl podle mého soudu koncipován tak, že Toyota měla strach obětovat výkon motoru, zrychlení, dojezd, atd, takže ačkoliv je to technologicky zajímavý počin, který hybridům otevřel cestu na trh, já bych si ho dokázal představit s nižší spotřebou benzínu. Plug-in Volt vypadá zajímavěji, ale zase zatím není ojetý... A na Nissan Leaf se vyloženě těším jako fanoušek technologie (koupit ho ale nemám šanci), navíc zatím, myslím, není v ČR k vidění, že?

Ještě stále trochu spoléhám, že kromě těch ctiradem správně předpovězených malých indických a čínských aut se na trhu objeví rozumně drahý elektromobil (nebo plug-in hybrid) od Škody, neboť ta - zdá se - je teď v laufu a chystá se zaplňovat díry v poptávce. Ještě jsem někde cosi zaslechl, že tuším Renault chystá nějakou převratnou technologii baterií, kterou mu někdo zamýšlel ukrást, ale o tom nevím vůbec nic. Jak o jejich bateriích, tak případném autu.

Přeji pěkný den a těším se na pokračování v zajímavé diskuzi.
tomas k.

Příspěvekod ctirad » pon 09. kvě 2011 8:48:45

tomas k. píše:Ojetý Prius (již vzhledem k jeho množství na českých silnicích) sehnat určitě půjde, ale tam mi radost kalí přece jen jeho stále ještě poměrně "velká" spotřeba benzínu.

Je tu možnost nechat si jakýkoliv "starý" Prius přestavět na plug-in a kratší trasy jezdit čistě na elektriku. Dělá to evcgroup. Pro zajímavost: http://www.evcgroup.cz/bazar.html
ctirad

Příspěvekod Jan Horčík » úte 10. kvě 2011 11:23:33

Aktuálně připravujeme podrobný článek o tom jaké nové elektromobily lze na trhu v České republice koupit. Vyjde tento nebo příští týden, najdete tam ceny i dostupnost vozů.
Jan Horčík

Příspěvekod trud » úte 17. kvě 2011 13:34:48

Mna skôr zaraza kde sa ta cena berie? Nemam teraz na mysli elektromobil aj z baterkou..ale to co ide predavat Renault....Zoe (co je vlastne electricke Clio) ma stat 14-15000 eur bez baterie !!! Tomu chyba logika..clio kupim za 8-9000 eur..v elektrickom nie je benz.motor, nadrz,potrubia,vyfuk a vyfukove potrubia..namiesto toho je tam elektricky motor+daka elektronika. Zoberme ze benzinovy motor + ostatne veci k tomu potrebne stoji 3000 eur ?...Z toho ostane cena prazdneho auta 5-6000 eur..a nech mi nehovoria ze elektricky motor+ elektronika zdvihne cenu na 14-15000 eur! To by elektricky motor z riadiacou jednotkou stal 9000 eur ?!!! Hlupost! Cena elektromobilu bez baterie by nemala byt vobec vysia ako benzinu !
trud

Příspěvekod mil2house » úte 17. kvě 2011 14:33:29

trud píše:Mna skôr zaraza kde sa ta cena berie? Nemam teraz na mysli elektromobil aj z baterkou..ale to co ide predavat Renault....Zoe (co je vlastne electricke Clio) ma stat 14-15000 eur bez baterie !!! Tomu chyba logika..clio kupim za 8-9000 eur..v elektrickom nie je benz.motor, nadrz,potrubia,vyfuk a vyfukove potrubia..namiesto toho je tam elektricky motor+daka elektronika. Zoberme ze benzinovy motor + ostatne veci k tomu potrebne stoji 3000 eur ?...Z toho ostane cena prazdneho auta 5-6000 eur..a nech mi nehovoria ze elektricky motor+ elektronika zdvihne cenu na 14-15000 eur! To by elektricky motor z riadiacou jednotkou stal 9000 eur ?!!! Hlupost! Cena elektromobilu bez baterie by nemala byt vobec vysia ako benzinu !

Souhlas a ani výdaje na "vývoj" to neomlouvají.
mil2house

Příspěvekod Jan Horčík » úte 17. kvě 2011 18:47:49

Jan Horčík píše:Aktuálně připravujeme podrobný článek o tom jaké nové elektromobily lze na trhu v České republice koupit. Vyjde tento nebo příští týden, najdete tam ceny i dostupnost vozů.

A tady je odkaz na zmíněný článek: 4 elektromobily, které dnes můžete u nás koupit

Brzy nabídneme pokračování, kde se podíváme na dostupnost elektromobilů v USA a Evropě.
Jan Horčík

Příspěvekod Karátek » úte 17. kvě 2011 18:58:28

Jak si zde příspěvky čtu, tak každý má svou pravdu a každý vyžaduje pro sebe něco jiného, ale závěrem, je lepší koupit ojetý elektromobil než ojetý spalovač stejného roku, výbavy, značky atd. Investice jsou minimální a jde zatím o nejlevnější provoz. Co se týká baterií v sériovkách, tak jde bohužel o slabotu. Dnes již někteří mají vyšší dojezd ve starším elektromobilu, než ty nové, co padají z "linky". Již i někteří mají vše velmi dobře postaveno, vymyšleno skoro k dokonalosti a ty vlastní systémy dlouho v novotách nebudou, jestli teda vůbec budou. :) Nadšenci si své el.mobily naprosto vyladili k dokonalosti a jsou spokojení i ze starším el.mobilem. Co se týká konfortu, ne každému vyhovuje, záleží na řidiči, jak umí jezdit, ale to je již jiný problém. Já si nemůžu stěžovat, "opravy" za "babku", levné pov.ruč. atd.
Karátek

Příspěvekod tomas k. » sob 28. kvě 2011 21:35:21

Zdravím všechny fandy elektromobilů,
objevil jsem docela přehledný článek od ABB o způsobu nabíjení elektromobilů a terminologii, naleznete ho na: http://www.etm.cz/rubriky/novinky-a-zajimavosti/
688-elektromobily-a-jejich-nabijeni.
tomas k.

PředchozíDalší

Zpět na Elektromobily