Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Teslou kolem světa

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Teslou kolem světa

Příspěvekod Maariusz » úte 29. dub 2014 0:56:22

Zdravím,

napadla mě taková bláznivá věc, a to zda by bylo možné cestu kolem světa vykonat Teslou Modelem S. Nemyslím způsob, který zvolili Francouzi s citroenem, kdy si baterie dobíjeli u lidí ochotných sdílet s nimi svoji zásuvku. Ale šlo by to "na vlastní pěst"?

Teoreticky, kdyby na střeše a případně i na vozíku za autem (viz. Solar Taxi) byly solární články.

Podle toho, co jsem tak zběžně přečetl na internetu, by to nejspíš moc schůdné nebylo, ale třeba jsem nějakou možnost přehlédl. Má někdo nějaké konstruktivní řešení? Samozřejmě kromě možnosti táhnout za sebou jaderný reaktor nebo něco podobného.

Omlouvám se za hloupý příspěvek, který jistě znalé v oboru rozesměje, ale zajímají mě možnosti. Přeci jen, byl by to světový primát projet svět v Tesle "bez zásuvky".

Děkuji.
Maariusz

Re: Teslou kolem světa

Příspěvekod pseudografx » úte 29. dub 2014 12:08:07

Napadá mě naložit do kufru benzínový generátor a dobíjet benzínem jako z běžné zásuvky.
Ovšem jako propagace elektromobility by to neobstálo :-)
pseudografx

Příspěvekod Maariusz » stř 30. dub 2014 23:47:18

pseudografx píše:Napadá mě naložit do kufru benzínový generátor a dobíjet benzínem jako z běžné zásuvky.
Ovšem jako propagace elektromobility by to neobstálo :-)

To pravděpodobně ne. To už by bylo mnohem výhodnější jet obyčejným autem se spalovacím motorem a to už by taková zpráva nebyla.
Maariusz

Příspěvekod habysk » ned 18. kvě 2014 11:38:01

Také sem měl něco takového v plánu, ale dobíjení z panelů taky není žádná rychlost, tak si myslím že by to bylo buď obden stát a vždycky den nabíjet, nebo přes den stát a v noci jet což je dost o hubu. :lol:
habysk

Zpět na Elektromobily