Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Skládací elektro MOTORKA 1 000 W / s EEC /

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Skládací elektro MOTORKA 1 000 W / s EEC /

Příspěvekod Peter Kučík » stř 27. lis 2013 14:28:43

Zdravím všetkých “elektricky” zmýšľajúcich,

prosím o radu, … pri surfovaní po internete som našiel tento produkt ...
“Novinka” … Skládací elektro MOTORKA 1 000 W / s EEC / od výrobcu VELIMOTOR z Číny , v ponuke českého internetového obchodu ABSOLUT-SHOP.eu
Už som a j komunikoval s internetovým obchodom a na môj dotaz mi poskytli nasledovnú odpoveď…
„JDE VPODSTATĚ O ZKUŠEBNÍ NABÍDKU - ZDA BUDE O TOTO ZÁJEM, ALE - ZATÍM JSTE PRVNÍ - KDO SE NÁM OZVAL“

Vzhľadom k tomu, že bývam v panelovom dome a nemám garáž, hľadám niečo ľahké a skladné, čo by neprekážalo na chodbe alebo balkóne. Pokiaľ tento motocykel spĺňa EU legislatívu na prevádzku po pozemných komunikáciách /EEC/, zvažoval by som jeho zakúpenie ako alternatívu k autu, nakoľko častejšie jazdím kratšie trasy a preprava autom o jednej osobe mi príde pridrahá.

Taktiež som našiel dvojča tohto motocykla v skladacom e-motocykli Genata GM890E od japonského výrobcu Genata Group, ktorý sa taktiež vyrába v Číne, a pokiaľ som správne hľadal, v Číne majú 2 závody, jeden tiež v meste, kde má závod spoločnosť Velimotor. Ide teda pravdepodobne o spoločný produkt spoločností Genata a Velimotor, ktorý každá zo spoločností vyrába pod svojou značkou.

Pri hľadaní elektro- skútrov, motoriek či bicyklov sa stretám s tým, že sú viac menej všetky vyrobené v Číne, alebo kompletované z čínskych dielov - elektrické pohony, riadiace jednotky, batérie … aj keď sú deklarované ako tradičná “nie čínska” značka. Takže bude asi jedno, čo človek kúpi, základom však bude poskytovaný záručný, pozáručný servis a dostupnosť náhradných dielov, … či nie?

Pomer cena/tech. parametre u tohto produktu Velimotor VL1000DT /s EEC/ pokladám tiež za veľmi solídny.
Čo myslíte, oplatila by sa kúpa tejto elektro motorky, pokiaľ by bol zabezpečený servis a ND, ako som už spomínal ?

Privítam akýkoľvek názor i pripomienku. Vopred vám ďakujem.

S pozdravom

Peter Kučík,
Púchov, Slovensko
Peter Kučík

Re: Skládací elektro MOTORKA 1 000 W / s EEC /

Příspěvekod ctirad » ned 01. pro 2013 20:26:40

U toho zmiňovaného eshopu už jsem elektro i neelektro věcí viděl hromadu. Podle mě si vždycky přihodí jeden vzorek ke konteineru nějakého zahradního náčiní nebo co je jejich primární podnikání a pak se to pokouší prodat. Vůbec bych nepočítal s nějakým servisem nebo díly v budoucnosti.

Zmínku o ECC chápu tak, že ani nedostaneš čistopis TP, ale musíš si ho vyběhat sám, což stojí nemalé peníze a ještě hrozí, že to vůbec nemusí uznat. Před případnou koupí bych si proto EEC vyžádal a nechal si na úřadě potvrdit, že na jeho základě skutečně TP vydají.

A konečně co se týče technických parametrů, hodnoty dojezdu i maximální rychlosti vypadají vzhledem k udávanému výkonu a kapacitě aku krajně podezřele, tak by bylo vhodné se na tom před koupí alespoň projet, abys pak nezjistil, že to jezdí 40 z kopce, do kopce tě předjíždějí cyklisti a po ujetí 30 km to chcípne.
ctirad

Příspěvekod mizuh » úte 10. pro 2013 10:36:39

Dovolím si přidat svůj názor.

Koncept se mi zamlouvá, cena mi přijde podezřelá a o legálnosti provozu mám taky obavy.

Jak jste psal většina výrobků tohoto typu je vyrobena v Číně, třebaže se tváří jako solidní značka. Pokud chcete kvalitu, je třeba si připlatit. Jen dát pozor na to, aby jste nekupoval předraženou Čínu :roll: Pokud jde o záruku, nevím jestli jste se díval detailně na stránky výrobce. Přestože je prodejce ze zákona povinný poskytnout záruku 24 měsíců a výrobce se k tomu v případě produktů s EEC zavazuje, poskytuje výrobce omezenou záruku na díly od subdodavatelů. Zůstává pak na prodejci, jak se k reklamaci postaví.

Ohledně schválení pro provoz souhlasím se Ctiradem. Záleží jaké prohlášení prodejce resp. výrobce dodává. Jediné bezproblémově akceptovaný je Certificate of Conformity, na základě kterého Vám vystaví čistopis zdarma. V ostatních případech musíte podstoupit zjednodušený schvalovací proces, ale to už něco stojí.

Pokud po motorce velmi toužíte doporučuji kontaktovat přímo výrobce, který Vám poskytne detailní informace, mnohdy lepší než prodejce. A musím říct, že i s Čínou se dají velice rychle a úspěšně řešit reklamace.

Ohledně technických parametrů nečekejte od toho zázraky. Píšete, že to chcete místo auta. V tomto případě bych to bral spíše jako náhradu kola s tím rozdílem, že po rovině to jede 45km/h ( dokopce dokonce jen 30 km/h) a pokud Vám dojde baterie tlačíte :(
mizuh

Příspěvekod emmasam » sob 18. říj 2014 6:24:09

Jak si spokojený s tím puma motorem? Neodchází tam ty plastové převody? Já jsem předminulou sezónu ve snaze kolo maximálně odlehčit vyměnil těžký 400W motor za malý 250W zpřevodovaný s poloviční hmotností, ale on je určený spíš pro menší kola a na 26" se sice dokáže hodně roztočit, ale netáhne odspodu.
emmasam

Zpět na Elektromobily