Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Prosba o radu či zkušenosti: Jaký elektroskútr koupit?

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Prosba o radu či zkušenosti: Jaký elektroskútr koupit?

Příspěvekod pavelmilancerny » ned 17. úno 2013 11:35:45

Dobrý den všem. Chtěl bych si koupit elektroskútr, ale pár věcí mě odrazuje, tak doufám, že zde dostanu fundovanou radu nebo se mnou někdo bude sdílet osobní zkušenost. :-)

Jednoduše chci skútr do Prahy, abych s ním jezdil do kanceláře apod. Honzou Horčíkem mi byly doporučeny 3 varianty: E.ON e-max, Hanscraft City Expert 3kW, AKUMOTO 600 3kW. Všude u nich však čtu, že jsou ekvivalentem max 50ccm standardního skútru (což je dle výkonu 3kW pochopitelné). Což mě moc nepřesvědčuje vzhledem k tomu, že bydlím na Barrandově a tím pádem pak budu potřebovat vyjet Barrandovský kopec a určitě se nechci ploužit 20-30km/h, když už bude částečně vybitá baterie. Jestli jsem to totiž dobře pochytil z prezentací jednotlivých firem a z recenzí, tak maximální rychlost této kategorie skútrů je někde na 45km/h a to platí pro nabitou baterii. Když bude baterie třeba na 1/3, tak se výkon snižuje. To mě dost odrazuje. Původně jsem totiž uvažoval o 125ccm standardním skútru, který už slušně jede a pro mě by byl úplně vyhovující (a navíc se dá pořídit určitě levněji než elektroskútr). Nicméně mám blízko k ekologii a zodpovědnému přístupu, tak bych rád CO2 nevypouštěl. Na druhou stranu nechci kvůli tomu zase omezovat sám sebe.

Jaké máte zkušenosti s elektroskútry podobného výkonu?

Pavel
pavelmilancerny

Re: Prosba o radu či zkušenosti: Jaký elektroskútr koupit?

Příspěvekod ctirad » ned 17. úno 2013 19:05:53

Ahoj skoro sousede. Hanskraft i Akumoto je jedno a totéž. Výhodou je vyndavací baterka, kterou si můžeš odnést do bytu. Nicméně maximálka je kolem 45 km/h (bez omezovače) a do toho baranďáku se budeš ploužit zmiňovanou sotva třicítkou, přičemž obojí je životu nebezpečné. Můj upravený Classic do toho kopce jezdil asi 30-40km/h, ale stejně jsem raději jezdil přes Hlubočepy. Je ale fakt, že už jsem tam předjížděl i padesátkáře, kterým to nejelo vůbec. VK2008 už tam jezdí solidních 60km/h ještě před plánovanými úpravami.

E-max už je jiné kafe, ale doporučoval bych jednoznačně ten silnější 120S kvůi vyšší maximálce a kapacitě kumulátorů. Ale je to cenová pálka vzhledem k těžkým olověným akumulátorům. Ještě bych přidal do výběru Guewer Magic, který je parametry srovnatelný zhruba s mým VKčkem.
ctirad

Příspěvekod zqtd-690 » úte 19. úno 2013 17:47:32

pavelmilancerny píše:Dobrý den všem. Chtěl bych si koupit elektroskútr, ale pár věcí mě odrazuje, .....
Jaké máte zkušenosti s elektroskútry podobného výkonu?

Pavel

Osobně, kdybych si znovu kupoval elektroskútr, tak bych hledal firmu (nebo přátele), která mi skútr na několik dní zapůjčí (třeba i za poplatek), abych si vše pořádně odzkoušel - dojezd na nabitou baterii, maximálně možný dojezd za den, rychlost, nabíjení, svícení v noci, jízdní vlastnosti apod. Zkoušel bych skútr v reálném silničním provozu ve špičce, ne na nějaké dráze, kde jezdí jen jeden zkušební (a možná i upravený) elektroskútr. Samozřejmě bych si zapůjčil skútr s baterií, kterou bych si chtěl zakoupit.
Po otestování elektrického skútru bych si šel zapůjčit skútr benzinový - také alespoň na 3 dny - snad jsou v Praze půjčovny. Opět bych si otestoval jízdu do kopců, jízdu ve dvou, spotřebu, dojezd na 1 plnou nádrž apod.

A na základě těchto zkušeností bych se sám rozhodl.
zqtd-690

Příspěvekod pavelmilancerny » stř 20. úno 2013 9:48:13

ctirad píše:Ahoj skoro sousede. Hanskraft i Akumoto je jedno a totéž. Výhodou je vyndavací baterka, kterou si můžeš odnést do bytu. Nicméně maximálka je kolem 45 km/h (bez omezovače) a do toho baranďáku se budeš ploužit zmiňovanou sotva třicítkou, přičemž obojí je životu nebezpečné. Můj upravený Classic do toho kopce jezdil asi 30-40km/h, ale stejně jsem raději jezdil přes Hlubočepy. Je ale fakt, že už jsem tam předjížděl i padesátkáře, kterým to nejelo vůbec. VK2008 už tam jezdí solidních 60km/h ještě před plánovanými úpravami.

E-max už je jiné kafe, ale doporučoval bych jednoznačně ten silnější 120S kvůi vyšší maximálce a kapacitě kumulátorů. Ale je to cenová pálka vzhledem k těžkým olověným akumulátorům. Ještě bych přidal do výběru Guewer Magic, který je parametry srovnatelný zhruba s mým VKčkem.

Ahoj Ctirade, děkuju za odpověď. Bohužel to, co mi píšeše, mi potvrzuje mé předchozí doměnky, že elektroskútry bohužel zatím ještě asi nejsou tak daleko, aby bez problémů konkurovaly benzínovým. Protože pokud ten E.ON stojí 70tis. a má výkon jak špičková padesátka, tak mi to prostě zatím přijde málo...
pavelmilancerny

Příspěvekod pavelmilancerny » stř 20. úno 2013 9:49:55

zqtd-690 píše:Osobně, kdybych si znovu kupoval elektroskútr, tak bych hledal firmu (nebo přátele), která mi skútr na několik dní zapůjčí (třeba i za poplatek), abych si vše pořádně odzkoušel - dojezd na nabitou baterii, maximálně možný dojezd za den, rychlost, nabíjení, svícení v noci, jízdní vlastnosti apod. Zkoušel bych skútr v reálném silničním provozu ve špičce, ne na nějaké dráze, kde jezdí jen jeden zkušební (a možná i upravený) elektroskútr. Samozřejmě bych si zapůjčil skútr s baterií, kterou bych si chtěl zakoupit.
Po otestování elektrického skútru bych si šel zapůjčit skútr benzinový - také alespoň na 3 dny - snad jsou v Praze půjčovny. Opět bych si otestoval jízdu do kopců, jízdu ve dvou, spotřebu, dojezd na 1 plnou nádrž apod.

A na základě těchto zkušeností bych se sám rozhodl.

Ahoj, děkuju za podnět. Určitě bych si to rád zkusil, přemýšlel jsem o tom stejně. Benzíňák není problém pronajmout (navíc s ním mám zkušenosti z různých dovolených), jen jsem zvědav, jestli i elektroskútr... Protože já teda rozhodně nikoho neznám, kdo by ho měl.
pavelmilancerny

Příspěvekod ctirad » stř 20. úno 2013 15:26:49

pavelmilancerny píše:Ahoj Ctirade, děkuju za odpověď. Bohužel to, co mi píšeše, mi potvrzuje mé předchozí doměnky, že elektroskútry bohužel zatím ještě asi nejsou tak daleko, aby bez problémů konkurovaly benzínovým. Protože pokud ten E.ON stojí 70tis. a má výkon jak špičková padesátka, tak mi to prostě zatím přijde málo...

To bych zase nesouhlasil. I ten 2kW Guewer Classic bez úprav je rozhodně živější než nějaká čtyřtaktní padesátka pokud obojí zůstane v zákonných limitech. Problém je maximálka, která se u spalovacího skútru dá snadano výrazně zvýšit, kdežto u elektřiny s pevným převodem nikoliv a je potřeba se uchýlit k zvýšení napětí.
ctirad

Příspěvekod spenky » čtv 28. bře 2013 14:19:41

Ahoj, pridavam jeste do diskuze novinku kterou jsem videl na Motosalonu 2013. Greenroute tam prezentovala model Ego a Flex. Jsem s nimi domluven na testovaci jizde tuto nedeli (komunikace supr - vysli mi vstric) a snad i neco maji poradat hromadneho. Dam vedet jak to jezdi u nich, ale dle videii to nevypada vybec spatne. Tak snad se v nedeli dockam :-)
spenky

Příspěvekod spenky » úte 02. dub 2013 11:12:43

Cau vsichni. Presto, ze to v nedeli nevypadalo tak okres Kladno byl bez snehu a ja v klidu dle dohody projel model ego 5KW. Doporucuju - rekl bych nezapomenutelny zazitek (presto ze bylo kolem 0C tak me to zahralo). Uhanel jsem si to 80km/hod jako nic a kopec nebyl prekazkou. Ma volba je jasna. Cau.
spenky

Příspěvekod zqtd-690 » stř 03. dub 2013 5:29:33

Výborně,

jak ho koupíte, tak zde založte nové vlákno - budete tak moci nám všem odpovídat na všelijaké dotazy a referovat o jízdních a technických vlastnostech tohoto dalšího čínského skútru.
Pro sledování jeho prodejnosti jedna otázka: Jaké má vlastně označení ve velkém TP a kdo je jeho výrobcem?
zqtd-690

Příspěvekod Radovan » úte 11. bře 2014 20:52:45

Řešil jsem na podzim 2013 podobný problém a nakonec si koupil v listopadu skládací elektrokolo www.ekolo.cz ;) . Odzkoušel jsem co se dalo. Skútr do Prahy, abyste s ním jezdil do kanceláře apod. rozhodně nebrat slabé varianty E.ON e-max, Hanscraft City Expert 3kW, AKUMOTO 600 3kW. Hanskraft i Akumoto jsou opravdu jedno a totéž. akumoto tvrdí, že jsou serióznější. Výhodou je vyndavací baterka, kterou lze odnést do bytu. Nicméně maximálka je kolem 45 km/h. Po prozkoušení v praxi Akumoto 600 3kv (po okolí) i Eon Emax 90s (Praha - Sázava a zpět v říjnu, jste z Prahy, tak za 500 si to zkuste na den včetně přilby půjčit http://www.sixt.cz/elektroskutr-nova-eko-posila-sixt-fleetu/) bych šel buď do do Akumoto 800 http://www.akumoto.com/detail/elektricky-skutr-akumoto-800 (osobně vyzkoušeno v Ostravě včetně 2 km dlouhého kopce s převýšením 80 metrů) nebo silnějšího Eon Emax 120 http://www.scootland.cz/skutry/elektroskutry-eon-emax . Nevýhodou obou je, že baterie si nelze odnést nabít domů. Eon Emax je o 15-20 tis. levmější, pocitově dospělejší, větší, robustnější, daleko lépe se mi na něm jezdilo, hojně rekuperoval. Pro manipulaci má i zpátečku, váha tedy nevadí. Akumoto 800 na mne působilo stísněně a hračkově. Subjektivní pocit. Těsně před vybitím jsme na Eonu 90 jeli ve dvou chlapech cca 150 kg váhy do strmého kopce skoro krokem, ale to byla slabší verze skůtru a jel na doraz (neplánovaná objížďka cestou). Protože jsme bloudili, sjeli jsme kopec dolů a krásně se po rovině tím dobitím rozjel.
Radovan

Zpět na Elektromobily