Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Jaký elektromobil si pořídit DNES

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Jaký elektromobil si pořídit DNES

Příspěvekod tydyt » pát 11. kvě 2012 10:41:32

Otvírám zde nové téma, protože jsem nikde na webu nenašel fungující diskuzi o elektromobilech.
Chtěl bych se zde zabývat praktickými otázkami pořízení elektromobilu - co koupit teď a za kolik, čemu se vyhnout...
UVÍTÁM I ZKUŠENOSTI MAJITELŮ ELEKTROMOBILŮ!!

Pro začátek si položím otázku jaké elektroauto si lze teď či v nejbližší době pořídit. Myslím opravdové auto alespoň pro 4 lidi a to za rozumné peníze pro normálního smrtelníka. Tedy nebudu uvažovat e-auta řekněme za 600000,- a výš.
Menší vozítka (tříkolky Cityel apod.) můžeme taky diskutovat, ale spíše bych chtěl řešit plnohodnotná e-auta.

Když se tak rozhlédnu po trhu, tak vidím jedinou volbu v e-autech koncernu PSA. Konkrétně Peugeot106, Saxo či Berlingo.

Když jsem tak pátral po cenách těchto ojetin, tak v komentářích na stránkách ekolo.cz jsem našel ceny přestavby na lithiové aku:

- Cena elektromobilu bez akumulátorů ...... od 130 000 Kč
- Instalace Battery boxů ................... 24 000 Kč
- Battery Management System .......... 34 450 Kč
- Elektroinstalace ........................... 12 000 Kč

- Sada akumulátorů LiFeYPO4 160 Ah TS (42 ks) ......... 205 000 Kč

Cena bez DPH.

Takže když to sečtu tak jsem na cca 400 tis bez DPH!
To mi příjde celkem dost. Koupit e-auto se starými NiCd aku však asi není rozumné, protože bych výměnu aku musel stejně hodně brzy řešit.

Tak nevím, jestli není za ty peníze rozumnější počkat třeba na tovární VW e-Up. Tedy pokud bych už ty peníze chtěl do elektromobilu dát. Ten VW e-Up nebude o tolik dražší.

Závěrem zopakuji otázku: Jaký konkrétní elektromobil si pořídit za rozumný peníz?

Díky za názory.
tydyt

Re: Jaký elektromobil si pořídit DNES

Příspěvekod ozana » stř 09. říj 2013 20:29:40

Ojetý Peugeot 106 tak kolem 200tisíc
Peugeot iOn/Citroen C-Zero tak za 460tisíc
ze zahraničí ojeté
Opel/Suzuki German E-Cars STROMOS kolem 300tisíc
Think City kolem 280tisíc (jen pro 2)
Tazzari Zero kolem 300tisíc (jen pro 2)
ozana

Příspěvekod lisipsop » sob 19. říj 2013 22:15:29

Náhodou jsem se proklikal k Vašim úvahám.Po jízdě s toyotou yaris hybrid jsem byl v šoku,jak může vůbec někdo
zkoušet takovou věc prodávat.V předváděcí jízdě v provoze na mne troubili ať nezdržuju ma za cca 12 min se komplet
vybily baterky a naskočil benzin.Elektroauta jakomtaková zatím pro nás v CR jsou příliš drahá a nevyhovují
českým poměrům.Léta proto uvažuju nad systémem- stavebnicí,kdy byse do jednoduché levné předokolky
nejlépe benzín namontovaly na zadní nejlépe vlečku nebo ramena úchyty na 2 motory,vyměnit ložiska v kolech
jako u čtyřkolky,propojit motory léhkými poloosami s klouby, potom libovolný akumulátor/ry na místa zadních resp pod zadní sedačky,kabelovat,elektroniku co nejjednodušší- napadl mne spínač jen naplno, ručně zapojovaný od volantu
jen dle potřeby- rozjezd,předjetí atd- a tuhle kombinaci před technickou odmontovat a nikde nepřihlačovat.
údajně stačí přidat u předokolky na zadní osu kolem 10-20 koní k pořádné úspoře/ proff. to zkouší Citroen/
Mám na mysli auto na běžné dojížděná do práce pro jednoho až dva,malé,třeba starý getz, na deních max 50 km
a přes noc nabít ze zásuvky.Aku dle peněženky provozovatele.Motory třeba z Motúčka bez převodovky
cenu nevím,ale asi nejdražší je aku dle možnosti- osobně bych volil toho Getze 1,2 + 6-8 80 Ah olověných aku z výprodeje po cca 900,o k- měly by stačit.Vejdou tam.
V napětí a měničích se nevyznám, ale motůčko- motor jede na 12 v/ 4 koně/ neměl by to být velký problém.
A event postih celkem pakatel.
Vy jste asi profíci, třeba byste tuhle myšlenku rozvedli dále- přišel jsem na tento nápad, když jsem viděl souseda
jak popadl vnukovo šlapadlo,urval zadní náboje, jaksi tam vrazil 2 akušroubováky a 300 k z výprojeje,na hlavice narail
šrouby s kolama a kluk tahal provázky od spínačů a jezdil jak čert a docela dlouho,i do kopce,takovou to mělo sílu a kapacitu
8 let- cca20 kg
lisipsop

Příspěvekod ozana » stř 30. říj 2013 14:52:32

to je teda vehikl!
až s tím nabouráte, tak se nedoplatíte - z povinného ručení nedostanete ani korunu,
možná skončíte i ve vězení
ozana

Příspěvekod ctirad » čtv 31. říj 2013 14:59:04

lisipsop píše:Po jízdě s toyotou yaris hybrid jsem byl v šoku,jak může vůbec někdo
zkoušet takovou věc prodávat.V předváděcí jízdě v provoze na mne troubili ať nezdržuju ma za cca 12 min se komplet
vybily baterky a naskočil benzin.

ROFL, tolik technických a faktických blbostí v jediné větě. Proč se vůbec vyjadřujete o něčem, co jste neviděl ani z rychlíku a zjevně nemáte ani ánung jak to funguje?
ctirad

Příspěvekod ozana » úte 17. pro 2013 9:12:18

Elektrickou Škodu Yeti teď můžete mít za akční cenu 600.000Kč http://www.evcgroup.cz/cs/bazar.html
ozana

Příspěvekod tvkuba » pon 07. dub 2014 23:15:53

Zdravím, dnes jsem náhodou brouzdal po netu a našel zajímavý inzerát na elektroauto. Takže zde je odkaz:
http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/daihatsu/model/andere/vhc:car,pgn:4,pgs:10,srt:date,sro:desc,ful:electricity,vcg:othercar/pg:vipcar/191600444.html
Co vy na to? :o
tvkuba

Příspěvekod tydyt » čtv 10. dub 2014 10:42:43

No já si myslím, že možná cesta k elektromobilu je přes Prius + konverzní kit.
Ceny ojetých Priusů už spadly. Je škoda, že to nikdo nikde nediskutuje. Když tak poraďte kde.
Určitě v ČR někdo Priuse s konverzním kitem má.

Odkazy k samostudiu:

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=39&t=21486
http://www.fhnewenergy.com/products_detail/&productId=e9f4cd53-09dd-4d6d-838b-ee5c73f4bed9.html
http://www.plughybrid.de/systems/

Jo a ten čínskej kit se zaštiťuje čekou homologací TUV sud Czech. Když jsem se jich na to TUV Czech ptal, tak to popřeli. Za mně TUV sud Czech je podivná společnost!!
tydyt

Re: Jaký elektromobil si pořídit DNES - ŽÁDNÝ !

Příspěvekod zqtd-690 » pát 11. dub 2014 8:02:49

:lol:
Naposledy upravil zqtd-690 dne úte 09. pro 2014 18:01:28, celkově upraveno 2
zqtd-690

Příspěvekod tydyt » pát 11. dub 2014 13:12:22

Zajímavý názor od člověka, který se elektromobilitou živí...

Jako srandu bych to bral, ale nebylo to tak míněno. Bohužel.
Je potřeba, aby sis uvědomil, že z Číny je dnes prakticky všechno - od jehly přes jídlo po lokomotivu!
A může to nést jakoukoliv světovou značku.
tydyt

Další

Zpět na Elektromobily