Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

eChoice

Témata věnovaná vozidlům s elektrickým pohonem.

Re: eChoice

Příspěvekod evguru » pon 25. čer 2018 19:05:19

Ale to počítáš cenu baterek do Velorexu, ne? Li-ion 7,2 kWh do eChoice vychází podle ceníku asi 120 000 Kč. Trakční baterie Smartu má kapacitu 17,7 kWh, takže jednoduchým přepočtem mě vychází cena 295 000 Kč. V podobném poměru vychází i ceny nového battery-packu, které jsem si dohledal na netu u Twizy 6,1 kWh (100 000 Kč) a u Citroenu C-Zero 16 kWh (300 000 Kč), ale odkazy jsem už smazal a nechce se mi to hledat.

Přitom jdou velkoobchodní ceny Li-ion dolů. Automobilky aktuálně nakupují 1 kWh za 100 EUR (info z 1Q 2018). A pokud přijdou solid-state baterie, půjde cena ještě výrazně dolů. Takže za 5 let může být všechno jinak...

Tohle velmi optimisticky laděné video byl zlom, kdy jsem začal uvažovat o EV:
https://www.youtube.com/watch?v=av89jwCNXLU

Ale po analyzování stávající nabídky na trhu jsem dospěl k názoru, že s nákupem ještě chvilku počkám...
evguru

Příspěvekod LEON » pon 25. čer 2018 19:33:02

Jo, ta levná Lipolka je jen u VXT, u eChoice bych šel spíš do Pb, to se přece jen dá vyměnit za lidovější cenu. Elektromobil s akumulátorem nad 100 tisíc zatím v úvahu neberu, protože do ceny nákladů na 1km nepočítám jen elektřinu, ale i pořizovací cenu akumulátoru, protože ten taky budu muset chtě nechtě měnit a to pak ty náklady na 1km oproti spalovákům zas tak propastně rozdílný už nejsou :(
Mně se zdá, že podobná situace u elektromobilů, kdy jsme říkali "počkáme ještě 5 let", tu byla i před těmi 5-ti lety a stejně tak to samý budeme říkat i za těch 5 let... :( Já bych tu Čínu s Pb akumulátory asi risknul, kdyby se našli další tři zájemci, aby se naplnil kontejner...
LEON

Příspěvekod LEON » stř 05. zář 2018 19:19:14

https://fdrive.cz/clanky/test-carsharing-revolt-po-praze-stylove-2652

Jiayuan Lingzu dobývá Prahu :D
LEON

Předchozí

Zpět na Elektromobily