Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Guewer Classic

Volná diskuse o všem, co se týká tématu serveru Hybrid.cz.

Re: Guewer Classic

Příspěvekod vojta » úte 25. dub 2017 16:40:40

Takhle jsem si to u Retra kdysi omeril, kdyz jsem hledal vhodny box.
Horni objem je samotna kapsa pod sedlem, ze ktere jsem vyrizl dno.
Ve spodku pod sedadlem jsou tri baterie, 2 podelne, 1 napric.
Ctvrta ma svuj box schovany pod nohama, ten je presne na tu baterii.
Přílohy
skutr_baterie.jpg
skutr_baterie.jpg (95.21 KiB) Zobrazeno 3310 krát
vojta

Příspěvekod Libros » úte 25. dub 2017 20:27:21

Ohledně proudu při rekuperaci - vzpomněl jsem si, že jsem před lety četl jak to někdo měřil, tak jsem to dohledal ;)

a je to přímo v tomhle vláknu na 13té stránce od ctirada:

[*]Včera jsem si na cestu z práce prohodil polaritu shuntu u turnigy wattmetru, co mám namontovaný, abych si udělal představu, kolik energie se tak zhruba vrací přes rekuperaci. Výsledky jsou následující. Špičkový proud (brždění rekuperací z nevelkého kopce v plné rychlosti): 39A. Celková vrácená energie za cca 20km jízdy: 0.5Ah (kolik z ní reálně mohlo zůstat v akumulátoru je otázka, asi moc ne). A to jsem ještě několikrát za jízdu brzdil jenom proto, abych viděl ty špičky.

tady odkaz na celý příspěvek:
http://www.hybrid.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=97&start=120#p1297
Libros

Příspěvekod holotrop » stř 26. dub 2017 6:54:42

Diky moc.
At se dari a at to jezdi.
holotrop

Příspěvekod Vergl » stř 26. dub 2017 19:26:20

Nehořlavost a bezpečnost Li článků je zachycena i na následujících videích
youtube.com/watch?v=UrT5MA_iTXs
youtube.com/watch?v=Uex_O2TtTDw
V prvním případě to mělo osazenstvo vozidla s kremací včetně rozptylu s ohňostrojem článků 18650.
A pokud náhodou dojde k požáru Li baterie v bytovém domě, tak to majitel baterie bude mít i s přídavkem veřejného ohrožení osob a jejich majetků.
Vergl

Příspěvekod holotrop » čtv 04. kvě 2017 11:37:09

Ještě bych měl dotaz na techniky mezi námi.
Vypadá to, že zanedlouho budu mít baterku li-ion 51.8v 84ah pro svého guewera retro, pak postnu fotky.
Dotaz:
Je možné připojit do okruhu paralelně další identickou řídící jednotku, která by poháněla další identický 2000w/48v motor namontovaný na přední kolo?
Že bych měl akumoto 2x2. Jelikož na tom budeme jezdit dva kopce a navíc potřebuju občas tahat kárku.
Šlo by obě řj ovládat přes jednu rukojeť, nebo bych musel mít kroutítko na každé straně řídítek a vůbec, není to celé nereálná fantazie?
Díky
P
holotrop

Příspěvekod ctirad » pát 05. kvě 2017 16:27:57

Je to teoreticky možné a viděl jsem to na elektrokolech, ale na motorce bych se toho bál kvůli bezpečnosti. Ostatně mnohem jednodušší i levnější je vyměnit motor i regulátor za výkonnější verzi. Nebo začít jen výměnou regulátoru.
ctirad

Příspěvekod mil2house » pát 05. kvě 2017 18:52:24

ctirad píše:Je to teoreticky možné a viděl jsem to na elektrokolech, ale na motorce bych se toho bál kvůli bezpečnosti. Ostatně mnohem jednodušší i levnější je vyměnit motor i regulátor za výkonnější verzi. Nebo začít jen výměnou regulátoru.

Rozhodně vyměnit Řídící jednotku. Sám mám Kelly 4,5kW s regenerací a motor nominální 1,5kW. Při zátěži z něj tahám i 100A. :)
mil2house

Příspěvekod bruczoun » pon 12. čer 2017 15:48:57

Ahoj Lidi,
mam doma Classica, najeto (z hlavy) neco malo pres 3tis km; loni propadla technicka a dojezd cca 10km.
Diky velke motorce a rychlejsimu prujezdu mestem jsem "elektrarnu" odlozil. Zvazuji jeji prodej. Kdybych obnovil technickou, kolik byste tipovali, ze by mohla byt prodejni cena. Je mi jasne, ze cela sada baterek bude nejspise od 5-8tis....
diky za tip. Kdyby mel nekdo zajem, skutr je v Brne.
bruczoun

Příspěvekod vojta » stř 21. čer 2017 20:09:55

Po te mistni debate ohledne rekuperace. A hlavne pri tech namerenych 39A jsem se vydesil. Moje 20Ah baterky maj maximalni dobijeci 10A. Tak to muze byt slusna rana pro jejich zivotnost, jim nekolikrat denne poslat 10sekundovy "boost".

Zkusil jsem jizdu bez rekuperace, abych otestoval brzdy. Brzdi to aj bez ni dobre.
Testovalo se mi to jednoduse, protoze jsem jen nadrzo odpojil kabliky u brzd.

Ted se snazim prijit na to jak nechat bezet brzdova svetla a deaktivovat jen rekuperaci.
V nejakem vlaknu bylo zmineno, ze kablik je nejde rozdvojenej. Jenze to zaboha nemuzu znova najit.
Sundal jsem plasty, ze to preci nemuze byt tezky najit. Ale prvni pohled na ten kabelovej chuchvalec me presvedcil o opaku.

Nedelal jste to uz nekdo nebo nemate nejakou napovedu co ucvaknout?
vojta

Příspěvekod alf159 » stř 21. čer 2017 21:04:24

Tady jsou nějaké fotky:
Kód: Vybrat vše
http://www.hybrid.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=97&start=70

Já bych to odpojil přímo u jednotky - pin najdeš multimetrem/voltmetrem a aktivací brzdy.
alf159

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse