Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Hybrid a efektivita

Volná diskuse o všem, co se týká tématu serveru Hybrid.cz.

Hybrid a efektivita

Příspěvekod ThomasMBD » stř 28. pro 2016 12:54:30

Zdravím všetkých,

čo najviac vplýva na efektívnosť hybridu?
myslím si že je to rozumné riešenie ale na trhu ešte boom nieje,
vzhľadom nato že hybrid v sebe vie spojiť hospodárnosť a možnosť mať spaľovací motor, to je dobré riešenie,
ja osobne mám rád zvuk benzínového motora a nerád by som aby zmizli z ponuky:)
a čiste elektrike veľa ľudí neverí, preto by som čakal že hybridy budú rozšírenejšie,
tak teda čo ich limituje? v rôznych "pr" článkoch som čítal rôzne riešenia (motory a rôzne cykli v ktorých pracujú, typy prevodoviek a podobne)
čo je také najlepšie hybrid riešenie, prečo sa nerobí viac veľkých hybridov, osobne si myslím že s väčším motorom a väčším autom by malo hybridné riešenie väčší prínos, ale zatiaľ sú rozšírené hlavne malé mestské haraburdy:)
tak teda čiste teoreticky, ako by podľa vás mal vyzerať hybridný systém?
mám benzínové 2 tonové suv, najviac žerie v meste aj 15 litorv, aké hybridné riešenie by najviac mohlo znížiť spotrebu a zlepšiť hospodárnosť takého auta?
ThomasMBD

Re: Hybrid a efektivita

Příspěvekod Kuk » sob 04. úno 2017 0:26:56

Já myslím že největší vliv na provoz hybridu má jeho řidič, který umí dobře využít jeho vlastnosti tím že so ho naučí správně používat. Lze to pochopit z různých videí kde jeho majitelé podrobně předvádějí a vysvětlují plachtění apod.
Sám nemám s hybridy žádné zkušenosti, ale do budoucna ho mám v plánu pořídit.
Kuk

Zpět na Všeobecná diskuse