Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Hybrid a efektivita

Volná diskuse o všem, co se týká tématu serveru Hybrid.cz.

Hybrid a efektivita

Příspěvekod ThomasMBD » stř 28. pro 2016 12:54:30

Zdravím všetkých,

čo najviac vplýva na efektívnosť hybridu?
myslím si že je to rozumné riešenie ale na trhu ešte boom nieje,
vzhľadom nato že hybrid v sebe vie spojiť hospodárnosť a možnosť mať spaľovací motor, to je dobré riešenie,
ja osobne mám rád zvuk benzínového motora a nerád by som aby zmizli z ponuky:)
a čiste elektrike veľa ľudí neverí, preto by som čakal že hybridy budú rozšírenejšie,
tak teda čo ich limituje? v rôznych "pr" článkoch som čítal rôzne riešenia (motory a rôzne cykli v ktorých pracujú, typy prevodoviek a podobne)
čo je také najlepšie hybrid riešenie, prečo sa nerobí viac veľkých hybridov, osobne si myslím že s väčším motorom a väčším autom by malo hybridné riešenie väčší prínos, ale zatiaľ sú rozšírené hlavne malé mestské haraburdy:)
tak teda čiste teoreticky, ako by podľa vás mal vyzerať hybridný systém?
mám benzínové 2 tonové suv, najviac žerie v meste aj 15 litorv, aké hybridné riešenie by najviac mohlo znížiť spotrebu a zlepšiť hospodárnosť takého auta?
ThomasMBD

Re: Hybrid a efektivita

Příspěvekod Kuk » sob 04. úno 2017 0:26:56

Já myslím že největší vliv na provoz hybridu má jeho řidič, který umí dobře využít jeho vlastnosti tím že so ho naučí správně používat. Lze to pochopit z různých videí kde jeho majitelé podrobně předvádějí a vysvětlují plachtění apod.
Sám nemám s hybridy žádné zkušenosti, ale do budoucna ho mám v plánu pořídit.
Kuk

Re: Hybrid a efektivita

Příspěvekod kevinkruse26 » stř 29. srp 2018 17:18:21

Plug-in hybrid electric powered vehicles (PHEVs) should adjust these developments. On a vehicle era spectrum that stretches from fossil-gas- powered conventional vehicles via hybrid electric powered automobiles to all-electric powered automobiles, PHEVs fall among hybrids and all-electrics. They have each gasoline tanks and batteries, like hybrids, and can run either in gasoline-fueled mode or in electric powered mode. Their batteries are a great deal large than batteries in other hybrids, and they can shop power without delay from the grid as well as strength derived from regenerative braking, as do conventional hybrid motors.
kevinkruse26

Zpět na Všeobecná diskuse