Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Závada - Akumoto 600 L120 nechce jet rychleji než 20 kmh

Volná diskuse o všem, co se týká tématu serveru Hybrid.cz.

Závada - Akumoto 600 L120 nechce jet rychleji než 20 kmh

Příspěvekod blueFISH » čtv 20. čer 2013 9:45:20

Ahoj, prosím o radu, jestli Vás nenapadnou možné příčiny problému s mým el. skútrem Akumoto 600 L120 3 kW (skoro 2 roky starý), který je nyní jakoby v nouzovém režimu a nechce jet rychleji než 20 km/h (pocukává před dosažením této rychlosti a po dosažení této rychlosti motor úplně vynechá, než rychlost zase poklesne). V partnerském servisu zatím neznají postup pro řešení tohoto problému a už týden čekají na vyjádření od výrobce, takže skútr mám pořád doma v tomto stavu.
Projevy tohoto problému jsem zkusil natočit na video, kde je podle zvuku poznat, že reaguje pouze do určitých otáček - jakoby byla řídící jednotka v nouzovém režimu nebo došlo k nějaké de-kalibraci el. motoru:

http://www.youtube.com/watch?v=RA_h-Br7ta4
http://www.youtube.com/watch?v=rhlGyw1WiSU

Tento stav se mi stal párkrát už dříve během cesty (asi před rokem), ale po cca 10 minutách přemlouvání se skútr zase normálně rozjel normálně a pak nevykazoval žádné potíže. Ale tentokrát už ten stav trvá skoro 2 týdny, takže už to zřejmě nebude nic dočasného. Nesetkal jste se prosím případně někdo s tímto stavem? Jinak baterie má napětí okolo 53 V a co jsem kontroloval kabeláž okolo řídící jednotky, tak opticky se zdá být v pořádku.

Předem děkuji za reakce, s pozdravem ><((('>
blueFISH

Re: Závada - Akumoto 600 L120 nechce jet rychleji než 20 kmh

Příspěvekod zqtd-690 » čtv 20. čer 2013 10:33:57

Osobně bych skútr odvezl prodejci s písemnou žádostí o záruční opravu, protože skútr ještě nemáte ani 2 roky (jak píšete).
Je zbytečné čekat na vyjádření výrobce z Číny (akumoto není výrobcem), protože se pravděpodobně k ničemu nevyjádří.
Je potřeba začít výměnou ŘJ.
Z prvního videa je patrné, že napětí baterie drží (voltmetr má stále stejnou max. výchylku ručičky i při cukání motoru), takže baterie i její BMS je v pořádku.
Pokud nebude ŘJ, pak bude nutné rozdělat motor skútru.
zqtd-690

Příspěvekod blueFISH » čtv 20. čer 2013 12:40:14

zqtd-690: děkuji za rychlou reakci, skútr je ještě v záruce, takže to tak udělám tedy. On ten partnerský servis čeká na vyjádření ze strany Akumota (ale jestli Akumoto čeká na odezvu z číny, to už netuším).
Prodejcem byla firma Motova s.r.o. v Břeclavi, ale již není partnerem Akumota a nemá již prostředky pro zajištění servisu, proto prosím jestli mi můžete doporučit nějaký servis v Brně a okolí, kde by mi mohli takovou reklamaci vyřídit?
Díky, s pozdravem ><((('>
blueFISH

Příspěvekod zqtd-690 » čtv 20. čer 2013 13:43:58

Pokud prodejce již zanikl, pak je potřeba řešit přímo s dovozcem těchto čínských skútrů, který na trh ČR výrobky uvedl - firmou Ersico s.r.o. (vlastník ochranné známky Akumoto), a to hlavně z důvodu, že čas záruční doby se zkracuje. V servisní knížce máte spojení na tuto firmu (Akumoto není firma - proto řádně sepište písemný reklamační protokol). Je potřeba řešit písemně a doporučeně, z telefonátů nemáte žádný řádný doklad.
Dovozce by Vám měl v zákonné lhůtě sdělit, kdo případně z jeho smluvních zástupců záruční opravu provede a kam máte skútr k opravě přistavit.
zqtd-690

Příspěvekod syedshah20 » stř 17. pro 2014 13:00:15

1) V přehledu článků na hlavní stránce mi zoufale chybí datum zveřejnění - vzhledem k tomu, že web nenavštěvuji denně, ale spíše nárazově, uvítal bych, kdyby pod nadpisem byl údaj o datu publikace článku, abych se rychle zorientoval, odkud mám začít číst nové příspěvky.
test king and 1z0-821 - braindumps - study with 100% callutheran.edu guaranteed.
syedshah20

Zpět na Všeobecná diskuse