Hybrid.cz - elektromobily, elektrokola, elektrické skútry, auta na plyn LPG CNG, elektromotorky, šetrná doprava

elektromobily, elektrokola, CNG, LPG, alternativní pohony v dopravě

HLEDAT:

Pravidelný sraz majitelů elektroskútrů v Brně

Volná diskuse o všem, co se týká tématu serveru Hybrid.cz.

Re: Sraz majitelů elektroskútrů

Příspěvekod gum » sob 28. črc 2012 20:44:33

Případně navrhuji alternativu -- pokud bude pršet, tak bychom se mohli sejít nedaleko v NC Královo Pole, kde budeme aspoň pod střechou ač to bude se zkoušením strojů trošku komplikovanější.
gum

Příspěvekod Horys » sob 28. črc 2012 20:51:29

Pokud začne pršet, můžeme se tam přesunout. Ale se zkoušením to asi nepůjde...rychlost omezena tuším na 20 km/h, všude je kamerový systém a očí plno :D
Horys

Příspěvekod zqtd-690 » sob 28. črc 2012 21:09:01

Dobře, když tak se přesuneme. Většinou ale o počasí rozhodne 9-tá hodina dopoledne (zimního času). Tak hlavu vzhůru. Počasí bude i v srpnu nestabilní a uklidní se až v září.
Takže další domluvu navrhuji až po 10-té hodině zítra.
zqtd-690

Příspěvekod Želva » ned 29. črc 2012 1:30:50

Za sebe jen v krátkosti potvrzuji svoji účast. Kdyby pršelo, tak se přesto pokusím dorazit. Takže pokud cestou neuklouznu, tak se uvidíme. 8-)
Želva

Příspěvekod Horys » ned 29. črc 2012 19:28:50

Dnešní sraz elektroskútrů v Brně se konal již na tradičním místě. Vedle pravidelných návštěvníků na dnešní sraz dorazil po vlastní ose i z Přerovska se svým skútrem Sevak. Dle jeho slov "si udělal celodenní výlet", doufám, že byl pro něj přínosný. Bohužel se náš "gang" rozrůstá velmi pomalu. Přitom po Brně jezdí elektroskútrů daleko víc. Zde několik fotek:
Přílohy
foto1.jpg
foto1.jpg (243.33 KiB) Zobrazeno 8617 krát
foto2.jpg
foto2.jpg (231.94 KiB) Zobrazeno 8617 krát
foto3.jpg
foto3.jpg (247.36 KiB) Zobrazeno 8616 krát
Horys

Příspěvekod zqtd-690 » pon 30. črc 2012 7:21:47

Dalšího srazu brněnských uživatelů elektrických skútrů, který se konal v neděli 29.7.2012 od 14.00 hod na již obvyklém místě u torza bývalého stadionu Zbrojovky Brno, se zúčastnilo 6 účastníků na svých strojích (ZQTD-690 : Pedro, Horys, Želva, Guewer Classic : Gum, ZQTD-389 : Sevak a zqtd-690).
Dostavil se i další případný brněnský zájemce o tento druh ekologické dopravy, který se mohl seznámit s našimi stroji a hlavně na nich povozit kolem stadionu.
Všichni účastníci ocenili cestu uživatele Sevak na svém stroji Hanscraft Sport Max (Li – 22Ah), který na sraz vyrazil z Přerova již v 7,00 hodin ráno s dobíjením své baterie ve Vyškově u Kapy na jeho nabíjecí stanici. Sevak nám slíbil, že trasu, zkušenosti a zážitky ze své celodenní cesty (2x70km) Přerov – Brno – Přerov nám na fóru někdy popíše.
Na srazu se účastníci seznámili s ostatními stroji, jejich úpravami a novými bezpečnostními prvky, které mají někteří nachystané na pošmourné podzimní počasí (Pedro – boční a zadní reflexní odrazky, Horys – reflexní bezpečnostní polepy).
Na závěr účastnící konstatovali, že se již budou těšit na nové setkání, které se bude konat na obvyklém místě před koncem elektroskútrařské sezóny 2012.
Naposledy upravil zqtd-690 dne ned 01. lis 2015 11:11:35, celkově upraveno 1
zqtd-690

Příspěvekod gum » pon 30. črc 2012 9:49:01

Bylo to velmi příjemné, pánové. Doufám, že se nás na podzim sejde ještě víc :-)

Jsem hlavně rád, že jsem si konečně vyzkoušet neupravenou 300ku. Pravda, že jsem po jízdách na té zqtdčkové byl trochu zklamaný ale to se dalo asi čekat :-)
gum

Re: Pravidelný sraz majitelů elektroskútrů v Brně

Příspěvekod Sevak » pon 30. črc 2012 18:36:08

Ahojky

Jak jiz zde bylo zmineno udelal jsem si takovy celodeni vylet. Melo to byt takove otestovani delsiho cestovani s jednou baterii.
Skutr - ZQTD-389 baterie Litium 22Ah ( dojezd 45 –50 km podle podminek )

Prubeh cesty – ( casy berte jako orientacni +- 30 minut nehraje roli ) odjezd 7:00 z domu, od 8 hodin nabijeni ve Vyskove u KAPY ( dekuji za vyzivu pro mou vecne hladovou baterii ) cekani jsme vyplnili castecne pokecem a potom jsem se sel projit po meste a zastavil se v hospudce na nejakej ten gablik. 12:00 odjezd do Brna kde jsem mel slibene zapujceni druhé baterie od zqtd-690 za coz mu moc dekuji a take za dobiti baterie. Usetril mi tim dalsí cekani. Mezitim co se moje baterie nabijela, odjeli jsme 13:30 na sraz, kde jsem se seznamil s dalsimi ucastniky a jejich stroji. Mel jsem moznost si skutriky vyzkouset a omrknout ruzna vylepseni na kterych budu muset casem taky zapracovat.
Dalsi casy uz jsem prilis nesledoval protoze sraz jsem stihl a to bylo hlavni.
Ze srazu jsme vyrazili zase k zqtd-690 do Lisne a na teto ceste se plne projevily upravene skutriky. Muj neupraveny sice kopecky zvladal, ale za klukama jsem se jen line plouzil a neustale na mne museli cekat.
Po prijezdu moje baterie ješte nebyla nabita, tak jsem dostal skoleni ohledne baterii a je skoda ze se nas tam neseslo vic, bylo to poucne a odnesl jsem si spoustu novych poznatku.
Nasledovala cesta do Vyskova kde jsem byl asi okolo 17:00 zase jsem baterii nabil a cas vyplnil veceri v hospudce a pokecem s KAPOU. Potom uz mne cekala jen cesta domu kterou mi spestroval nepretrzity dest, alespon jsem se nenudil a soustredil se na cestu. :D

Zaver - najeto celkem 160km, 3x dobijeni + 1x doma po dojezdu.
Na takoveto cestovani tyto stroje skutecne nejsou delane, ale obcas se takova cesta da ze strandy podstoupit. Takze i ostatní elektro-skutrari nevahejte a dorazte na další sraz – JDE TO a ne ze ne :-D

Sevak
Sevak

Příspěvekod zqtd-690 » úte 28. srp 2012 9:55:08

Pánové, po dohodě s několika uživateli našich skútrů svoláváme další sraz našich vozidel v Brně na termín 22.9. (sobota) nebo na 23.9. (neděle) od 14.00 hodin. Sami upřesněte termín, který by vám více vyhovoval, a případně navrhněte i nové místo našeho srazu, kde bychom mohli skútry jízdou také otestovat.
zqtd-690

Příspěvekod Sevak » úte 28. srp 2012 18:38:06

V tomto terminu mam volno - bude li rozumne pocasi a chut na silenou jizdu tak se tam urcite ukazu ;)
Sevak

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse