Ford začne přijímat předobjednávky na elektromobil Focus Electric

Jan Horčík - 01 Listopad 2011

Konkurenční boj v oblasti elektromobility začíná pomalu, ale jistě přiostřovat. Mitsubishi začne příští rok v USA prodávat svůj elektromobil i, ve stejnou dobu půjde na trh také Ford Focus Electric. Předobjednávky začnou 2. listopadu.auto elektromobil Ford Focus Electric

Nový Ford Focus nabízí skvělé jízdní vlastnosti - doufejme, že se je podaří přenést i do elektrické verze
foto: Ford

Ford Focus Electric bude hlavní konkurencí pro Nissan Leaf, který se v USA prodává od konce minulého roku. A nutno dodat, že úspěšně. Do září 2011 se jen v USA prodalo 7000 elektrických aut Leaf.

Konkurence je vždycky zdravá. Elektrický Ford Focus nabídne proti Leafu lepší časy dobíjení a pokročilejší palubní desku. Na druhou stranu bude mít pravděpodobně o něco menší zavazadelník.

V USA se Ford Focus Electric začne prodávat v roce 2012 na vybraných trzích – Kalifornie, New Jersey, New York. Během roku pak bude prodej auta rozšířen do celých Států, podobně jako je tomu v případě plug-in hybridu Chevrolet Volt nebo Leafu. Do konce roku má být ve 20 státech USA.

Podrobnější informace zveřejní Ford právě 2. listopadu. Už se těšíme na první zážitky nových majitelů a především konkurenční boj, který konečně pošle dolů – a jejich kvalitu nahoru.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily