Ford začíná s prodejem hybridů a elektromobilů

Jan Horčík - 28 Květen 2012

Elektromobil Ford Focus Electric je v USA na cestě k prodejcům ve státech New York, Kalifornie a New Jersey. Celkem bude elektrické auto k dispozici v 67 obchodech. Ford navíc přijímá předobjednávky na nový Ford C-Max Hybrid. Plug-in hybrid bude následovat do konce roku.Ford Focus Electric

Ford nejde cestou vývoje elektromobilů a hybridů od podlahy, ale raději přizpůsobuje elektrickému/hybridnímu pohonu stávající osvědčené modely jako je právě Focus nebo C-Max
foto: Ford

Ford velmi ambiciózné očekává, že hybridy a elektromobily budou do roku 2020 tvořit až čtvrtinu jeho prodejů. Řekl to vice president globálního vývoje skupiny Ford v začátkem roku 2011 na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Přesněji řekl, že Ford plánuje s 2-3 % prodejů v oblasti hybridů a elektromobilů do roku 2015 a 10 % až 20 % do roku 2020. Na automobilku, která začala s prodejem hybridů až hluboko po roce 2000 a prodala jich mnohonásobně méně než třeba Toyota jsou to velmi odvážné předpoklady.

Nicméně, právě v těchto týdnech Ford v USA inicializuje ofenzívu. Předně, k 67 prodejcům ve státech , New Jersey a Kalifornie míří elektromobily Ford Focus Electric. Ke každému zhruba šest kusů. Letos plánuje prodat kolem 5000 těchto vozů.

Zároveň odstartoval příjem objednávek na , který je konkurentem pro veleúspěšný model Toyota Prius v. Základní cena nového hybridu značky Ford začíná na $25 995, tedy o $500 méně než Prius V. Ten má v USA, spolu se zbytkem rodiny Prius, obrovský úspěch.

Pro zajímavost, Ford v dubnu 2012 v USA prodal pouze 1175 hybridů, zatímco Toyota jich prodala 25 168, z toho 3 847 byl právě model Prius V.

tisková zpráva, Automotive News, Autobloggreen
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily