Ford ukáže v Hannoveru Transit Custom plug-in hybrid a další novinky

redakce - 11 Září 2018

Ford – nejprodávanější značka užitkových vozů v Evropě – představí na veletrhu užitkových automobilů v německém Hannoveru novou řadu Transit se zabudovanou konektivitou a pokročilou elektrifikací.Ford představí na veletrhu užitkových automobilů novou generaci modelů Transit se zabudovanou konektivitou a elektrifikovaným pohonem

Ford představí na veletrhu užitkových automobilů novou generaci modelů Transit se zabudovanou konektivitou a elektrifikovaným pohonem
foto: Ford

Ford představí na veletrhu užitkových automobilů, který se koná ve dnech 20. až 27. září v německém Hannoveru, novou generaci modelů Transit se zabudovanou konektivitou a elektrifikovaným pohonem. Tyto novinky ještě upevní vedoucí postavení značky na evropském trhu užitkových vozů.

Ford v Hannoveru vystaví širokou modelovou řadu vybavenou zabudovanými modemy. Ve světové premiéře se zde představí nový Ttransit s nosností do dvou tun a také nové Fordem vyvinuté služby pro provozovatele flotil.

Inovace Fordu v segmentu užitkových vozů pokračují elektrifikovanými produkty. V sériové formě se v Hannoveru ukáže Transit Custom plug-in hybrid (PHEV). Další novinkou je nový Transit se 48V mild-hybridním pohonem (mHEV). Je to poprvé, kdy se tato pokročilá technologie v daném segmentu objevuje.

Nový Transit – vyšší produktivita, hospodárnost i hybrid typu mHEV

Nový Ford Transit s nosností do dvou tun přijíždí s úspornějšími motory, vyšší nosností, zabudovanou konektivitou a pokročilými asistenčními systémy. Nový je rovněž vzhled jeho předních partií a interiér s vylepšenou nabídkou odkládacích prostor. Na trh vůz zamíří v polovině roku 2019.

Vedle zdokonalených vznětových motorů 2.0 EcoBlue si budou moci zákazníci objednat 48V mHEV pohon, který dále sníží spotřebu paliva, zejména v městském provozu. Tato technologie bude k dispozici pro vozy s manuální převodovkou.

Mild-hybridní technologie zachycuje při deceleraci energii do lithium-ion baterie o napětí 48 V a následně ji využívá k podpoře hnacího agregátu a rovněž k napájení elektrického příslušenství.

Transit Custom PHEV – nulové emise bez obav z nedostatečného dojezdu

Inovativní Transit Custom plug-in hybrid (PHEV) má vyspělou hybridní hnací soustavu, která umožňuje bezemisní provoz až do vzdálenosti 50 km. K prodloužení dojezdu po vyčerpání kapacity baterií slouží oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost, jenž při delších jízdách dobíjí zabudované baterie. Celkový dojezd přesahuje 500 km.

Transit Custom PHEV se v Hannoveru představuje ve finální podobě připravené pro sériovou výrobu. Díky tomu, že soustava kapalinou chlazených lithium-ion baterií je umístěna pod podlahou, zůstává zachován celý nákladový prostor.

Vůz má zcela nový interiér, převzatý z nejaktuálnějšího Transitu Custom, a je standardně vybaven zabudovaným modemem. FordPass Connect pro rozšířené možnosti konektivity.

Telematické a datové služby Ford – pro správu vozových parků

Ford představuje v Hannoveru dvě nové služby, vyvinuté ve vlastní režii oddělením Ford Smart Mobility. Při jejich vývoji oddělení FSM využilo poznatků nashromážděných ve vozových parcích provozovatelů všech velikostí a z nejrůznějších oborů stejně jako vlastní jedinečné znalosti svých vozů.

Telematické služby Ford poskytnou provozovatelům webovou aplikaci, která jim pomůže zlepšit vytížení vozů ve flotile, maximalizovat jejich dostupnost, optimalizovat provozní náklady a sledovat výkony řidičů.

Datové služby Ford umožní provozovatelům spolupracujícím se třetími stranami zpřístupnit a odesílat do cloudu data, která jsou jinak dostupná pouze výrobci. Provozovatelé si díky tomu budou moci nechat navrhnout vlastní fleetové řešení od dodavatele, jemuž dávají přednost.

V Hannoveru nechybí ani Ranger Raptor

Po spektakulárním debutu na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem se nový Ranger Raptor představuje také automobilové veřejnosti. Divize Ford Performance vyvinula tento model pro příznivce sportovní jízdy v terénu. V Evropě se začne prodávat v polovině roku 2019. Pod kapotou má bi-turbo variantu vznětového motoru Ford 2.0 EcoBlue, naladěnou na 157 kW a 500 Nm.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...soustava kapalinou chlazených lithium-ion baterií je umístěna pod podlahou...

Těm pár barerkách s kapacitou několik mizerných hWh říkají soustava.

Obrázek uživatele ozana

OT: Agentura Moody’s snížila Fordu úvěrový rating na Baa3, tedy na poslední a nejnižší stupeň cenných papírů považovaných za “investiční” a nikoliv “spekulativní”.

---

Putin prokazatelně nechává zavraždit všechny své oponenty
https://youtu.be/pOhmDeih19g

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

Jsou nějak v hajzlu s prachama na důchody nebo co.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nekde musi zacit s vyvojem, pokud nechteji vyuzit to, co jiz jini pred nimi udelali (a knowhow nabizi).
A tak se treba zadari a ciste elektricky to ujede neuveritelnych 4,5km.

Obrázek uživatele honza.t

KONEČNĚ TO NĚKOHO NAPADLO. UDĚLAT DODÁVKU plug-in hybrid

Obrázek uživatele Kuk

Proč se mi pod pojmem "pokročilá elektrifikace" vyjeví že jsou prostě naprosto pozadu? :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Proč to dělají, když mají plně elektrický Streetscooter XXL?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdo? Ford?

Obrázek uživatele Radovan

Ano, zareagovali a Streetscooter německé pošty https://auto.idnes.cz/streetscooter-elektricka-dodavka-prvni-dojmy-f4k-/automoto.aspx?c=A170711_100716_automoto_vok nejrychleji https://insideevs.com/ford-dhl-unveil-streetscooter-work-xl-electric-truck/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.