Ford snížil množství energie potřebné k výrobě auta o 22 procent

Ivo Hradil - 20 Červen 2012

Společnost vydala svou 13. výroční zprávu o udržitelnosti, ve které uvádí mnoho pozitivních výsledků, jež jsou vyústěním jejího dosavadního snažení. Americká automobilka například během šesti let dokázala při výrobě každého auta snížit o 22 % spotřebu elektrické energie. To ovšem není zdaleka všechno.graf snížení spotřeby energie

Automobilka Ford nejenže chce vyrábět ekologické automobily, ale také je chce vyrábět ekonomicky a ekologicky udržitelným způsobem.
foto: Ford

Množství elektřiny, které je nutné pro výrobu každého auta se snížilo z 3 576 kWh v roce 2006 na loňských 2 778 kWh, tedy o přibližně 800 kWh.

Ford chce samozřejmě v této snaze i nadále pokračovat a hodlá do roku 2016 spotřebu energie snížit o dalších 25 %. V této souvislosti zpráva také vyzdvihuje továrnu ve Wayne v Michiganu (), která pro svou výrobu získává elektrickou energii ze solárních panelů s celkovým výkonem 500 kW.

Velké úsilí společnost Ford samozřejmě věnuje i využívání . Výsledkem jsou potahové látky automobilových sedadel obsahující vlákna z recyklovaných plastových lahví. Také netkané textilie jsou v závislosti na barvě složeny z 50 až 70 % z recyklované příze.

I závislost na ropě se Fordu daří úspěšně snižovat. využívá kupříkladu sójovou pěnu pro výrobu výplní sedadel nebo bylo recyklováno téměř 9 000 tun starých koberců, jež pak byly použity pro výrobu krytů hlav válců. Takové množství koberců by údajně zakrylo 150 fotbalových hřišť a jejich recyklací bylo ušetřeno přibližně 1,5 miliónu litrů ropy.

Ford ve své výroční zprávě kromě environmentálních úspěchů vyzdvihuje i bezpečnost svých vozidel. Zmiňuje zde například jako první vůz ve své třídě, který nabízí instalaci kolenního airbagu řidiče. Unikátní je i program vzdělávání mladých řidičů, který v roce 2011 absolvovalo na 35 000 zájemců.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?