Ford sabotuje chod vlastní supermoderní továrny ve Valencii

Továrna Ford ve španělské Valencii využívá digitální technologii, která sleduje a zaznamenává pohyb všech součástek během výroby. Zaměstnanci mají za úkol tajně vkládat na montážní linku špatné díly včetně nekompletních volantů nebo nefunkčních součástí motoru.

Technologie nazvaná Vision System pořídí za 14 dní více než miliardu fotografií – to je přibližně stejně jako počet snímků zveřejněných na Instagramu v celé Evropě
foto: Ford

TISKOVÁ ZPRÁVA

Xabier Garciandia má zajímavou pracovní náplň. K jeho úkolům patří doslova sabotovat chod jedné z nejpokročilejších automobilových továren na světě. Garciandia tajně rozmisťuje po montážní lince značky Ford nesprávné a vadné součástky.

Nepracuje ale pro bezskrupulózní konkurenci. Touto speciální misí ho pověřil samotný Ford v rámci procesu řízení jakosti. Jedná se o jedno z mnoha opatření, díky nimž všechny vozy vyrobené v této továrně splňují přísné kvalitativní standardy Fordu.

Jako vůbec první výrobce automobilů nasadil Ford do provozu technologii Vision System. Ta fotografuje a následně sleduje každou jednotlivou součástku pro všech 400 000 automobilů a 330 000 motorů, které se každoročně ve Valencii vyrobí. Podvratná činnost „šotka“ pomáhá ověřit, zda nový systém pracuje bezchybně.

Moderní výrobní závod ve Valencii produkuje nejširší spektrum modelů ze všech evropských továren Fordu. Vznikají zde modely Kuga, Kuga Vignale, Mondeo, Mondeo Vignale, Galaxy, S-MAX, Transit Connect a Tourneo Connect – a rovněž se tu vyrábějí motory EcoBoost 2,0 a 2,3 l.

Technologie Vision System pořídí každých 14 dnů více než miliardu fotografií. To je přibližně tolik jako počet snímků zveřejněných za stejnou dobu na Instagramu v celé Evropě. Systém zároveň generuje složené obrazy tvořené 3 150 digitálními fotografiemi. Tyto složené obrazy usnadňují technikům včasnou identifikaci nesrovnalostí.

továrna Ford ŠPanělsko Valencie

Také Ford testuje ve své továrně pokročilé nové technologie, podobně jako většina světových automobilek
foto:

Šotek už ve Valencii poslal na výrobní linku vadné součásti motoru, nesprávné verze volantu a dokonce i jiné palubní desky. Tento typ zkoušky probíhá na všech 34 stanovištích montážní linky a Ford zvažuje jeho zavedení v celosvětovém měřítku.

V továrně, kde nový vůz opustí výrobní linku každých 40 sekund, nicméně Ford používá i další, v některých případech poměrně neobvyklé postupy řízení kvality. Patří k nim například vysoce citlivé mikrofony, kterými se kontroluje, zda bylo do motorového prostoru správně nainstalováno všechno příslušenství či „poslechové zkoušky“ motorů nového Fordu Focus RS.

Dále oprašování karoserií pštrosím peřím před lakováním, kamerový systém identifikující vady laku, testování audio systému zaměřené na kvalitu zvuku při přehrávání přes Bluetooth a kontrola pokročilých asistenčních systémů na virtuální válcové zkušebně.

Všechny tyto metody pomohly ještě dále zvýšit účinnost výstupní kontroly ve Valencii.

tisková zpráva

14 Comments on “Ford sabotuje chod vlastní supermoderní továrny ve Valencii”

  1. Ježiši to je super práce
    Ježiši to je super práce pro každého povahou toho správného echt Čecha! Škodit a ještě za peníze! Vždyť už od Rakouska Uherska se ví – Tschechise eine simulanten bande :-))

    P.S. Ale něco je špatně. Česká Škoda dělá španělské Seaty a Španělé sabotují americký Ford.

        1. Knedlo zelo vepřo je z
          Knedlo zelo vepřo je z Německa, kapr z Říma, pivo z Egypta, kořalka z blízkého východu, Maďaři maj víc slovanskejch genů než Slováci, alkohol a drogy užívaj odpradávna už i zvířata, nejstarší bumerang pochází z Polska a my všichni z Afriky.

          A aby se to nepletlo tak nemáme jeden Měsíc, ale dva 🙂

      1. A otázka zní je to česká
        A otázka zní je to česká specialita? Je.
        Myslíte, že sýr byl původně vždy v tech tisíci druzích a ne jenom jeden a teď je specialita tu italský sýr, tu francouzký atd. Ale když podobně jinou verzu udělají v ČR tak budeme křičet „špatný čech, co si to dovolil“, ale když to udělá francouz „ano oni udělali něco jiného, dobrého kvalitního“…

        Co to sebemrskání a schazování nechat na „filosofi a ožralce v hospodě“…

  2. Podobně třeba Netflix na
    Podobně třeba Netflix na Amazon Cloudu používá ‚chaos monkey‘, tedy program, který každou hodinu náhodně vybere a ‚odstřelí‘ některé jejich servery. Při vývoji pak všichni musí počítat s tím, že se to stane a aplikace navrhnout tak, aby to nevadilo.

    1. Diiky za pripomenuti! To
      Diiky za pripomenuti! To bylo v Irsku a ta bomba byla ceska (policejni?). Tou dobou jsem tam byl a poslouchal radio. To byla sranda 🙂
      Btw: U te cvicne bomby chybela rozbuska, ale jinak byla komplet. Dostala se ven a nikomu nechybela nez ji odhalila ostraha letiste v Dublinu 😀

Napsat komentář