Ford sabotuje chod vlastní supermoderní továrny ve Valencii

redakce - 24 Listopad 2016

Továrna Ford ve španělské Valencii využívá digitální technologii, která sleduje a zaznamenává pohyb všech součástek během výroby. Zaměstnanci mají za úkol tajně vkládat na montážní linku špatné díly včetně nekompletních volantů nebo nefunkčních součástí motoru.auto moderní automobilová továrna Ford Valencie Španělsko

Technologie nazvaná Vision System pořídí za 14 dní více než miliardu fotografií – to je přibližně stejně jako počet snímků zveřejněných na Instagramu v celé Evropě
foto: Ford

TISKOVÁ ZPRÁVA

Xabier Garciandia má zajímavou pracovní náplň. K jeho úkolům patří doslova sabotovat chod jedné z nejpokročilejších automobilových továren na světě. Garciandia tajně rozmisťuje po montážní lince značky Ford nesprávné a vadné součástky.

Nepracuje ale pro bezskrupulózní konkurenci. Touto speciální misí ho pověřil samotný Ford v rámci procesu řízení jakosti. Jedná se o jedno z mnoha opatření, díky nimž všechny vozy vyrobené v této továrně splňují přísné kvalitativní standardy Fordu.

Jako vůbec první výrobce automobilů nasadil Ford do provozu technologii Vision System. Ta fotografuje a následně sleduje každou jednotlivou součástku pro všech 400 000 automobilů a 330 000 motorů, které se každoročně ve Valencii vyrobí. Podvratná činnost „šotka“ pomáhá ověřit, zda nový systém pracuje bezchybně.

Moderní výrobní závod ve Valencii produkuje nejširší spektrum modelů ze všech evropských továren Fordu. Vznikají zde modely Kuga, Kuga Vignale, Mondeo, Mondeo Vignale, Galaxy, S-MAX, Transit Connect a Tourneo Connect – a rovněž se tu vyrábějí motory EcoBoost 2,0 a 2,3 l.

Technologie Vision System pořídí každých 14 dnů více než miliardu fotografií. To je přibližně tolik jako počet snímků zveřejněných za stejnou dobu na Instagramu v celé Evropě. Systém zároveň generuje složené obrazy tvořené 3 150 digitálními fotografiemi. Tyto složené obrazy usnadňují technikům včasnou identifikaci nesrovnalostí.

továrna Ford ŠPanělsko Valencie

Také Ford testuje ve své továrně pokročilé nové technologie, podobně jako většina světových automobilek
foto:

Šotek už ve Valencii poslal na výrobní linku vadné součásti motoru, nesprávné verze volantu a dokonce i jiné palubní desky. Tento typ zkoušky probíhá na všech 34 stanovištích montážní linky a Ford zvažuje jeho zavedení v celosvětovém měřítku.

V továrně, kde nový vůz opustí výrobní linku každých 40 sekund, nicméně Ford používá i další, v některých případech poměrně neobvyklé postupy řízení kvality. Patří k nim například vysoce citlivé mikrofony, kterými se kontroluje, zda bylo do motorového prostoru správně nainstalováno všechno příslušenství či „poslechové zkoušky“ motorů nového Fordu Focus RS.

Dále oprašování karoserií pštrosím peřím před lakováním, kamerový systém identifikující vady laku, testování audio systému zaměřené na kvalitu zvuku při přehrávání přes Bluetooth a kontrola pokročilých asistenčních systémů na virtuální válcové zkušebně.

Všechny tyto metody pomohly ještě dále zvýšit účinnost výstupní kontroly ve Valencii.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Ježiši to je super práce pro každého povahou toho správného echt Čecha! Škodit a ještě za peníze! Vždyť už od Rakouska Uherska se ví - Tschechise eine simulanten bande :-))

P.S. Ale něco je špatně. Česká Škoda dělá španělské Seaty a Španělé sabotují americký Ford.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

jo smazávají se hranice a svět se otevírá. Nedávno mě rozesmál známý z Itálie, který chtěl ochutnat "guláš" jako pravou českou specialitu... :) Maďar by asi nevěřil...

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A otázka zní je to česká specialita? Je.
Myslíte, že sýr byl původně vždy v tech tisíci druzích a ne jenom jeden a teď je specialita tu italský sýr, tu francouzký atd. Ale když podobně jinou verzu udělají v ČR tak budeme křičet "špatný čech, co si to dovolil", ale když to udělá francouz "ano oni udělali něco jiného, dobrého kvalitního"...

Co to sebemrskání a schazování nechat na "filosofi a ožralce v hospodě"...

bylo to myšleno jako vtip. Zkuste se uklidnit nebo si vemte prášek a nehledejte všude hned problém.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Tak hlavně guláš je v Maďarsku polévka. Zkuste si někdy objednat.

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Obrázek uživatele Josef

Tak ono není guláš jako guláš, že jo :-)

Obrázek uživatele Kuk

Knedlo zelo vepřo je z Německa, kapr z Říma, pivo z Egypta, kořalka z blízkého východu, Maďaři maj víc slovanskejch genů než Slováci, alkohol a drogy užívaj odpradávna už i zvířata, nejstarší bumerang pochází z Polska a my všichni z Afriky.

A aby se to nepletlo tak nemáme jeden Měsíc, ale dva :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Patecni OT: zrovna u gulase jsou docela pochybnosti, odkud pochazi, vedle "tradicnich adeptu" Madarska, Nemecka, Rakouska a Cech dokonce jedna teorie tvrdi, ze recept privezli Mongolove pri najezdech do Evropy... Takze mozna globalizace frci uz davno :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele PaRi

Podobně třeba Netflix na Amazon Cloudu používá 'chaos monkey', tedy program, který každou hodinu náhodně vybere a 'odstřelí' některé jejich servery. Při vývoji pak všichni musí počítat s tím, že se to stane a aplikace navrhnout tak, aby to nevadilo.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Aby se jim nepovedlo neco podobneho jako kdyz policajti kdysi proverovali ostrahu letiste a vlozili do kufru vybusninu. Pak na to nejak zapomeli a vybusnina letela letadlem nekam kde ji nasli. Byl to pruser.

Obrázek uživatele JIP

Diiky za pripomenuti! To bylo v Irsku a ta bomba byla ceska (policejni?). Tou dobou jsem tam byl a poslouchal radio. To byla sranda :)
Btw: U te cvicne bomby chybela rozbuska, ale jinak byla komplet. Dostala se ven a nikomu nechybela nez ji odhalila ostraha letiste v Dublinu :D

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Obrázek uživatele ozana

A pokud kontrolní systém nepracuje správně? Vyrábíme zmetky :)

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

Což je furt :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ford, mezi vraky lord.... :)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station