Ford připravuje uvedení plug-in hybridního SUV

Jan Horčík - 16 Prosinec 2015

Americká automobilka Ford oznámila, že chystá 13 nových elektroaut a investuje $4,5 mld. do jejich vývoje. Jedním z těchto vozů bude i plug-in hybridní .auto zahalený plug-in hybrid SUV od Fordu

Plug-in hybridní SUV/crossover Ford prozatím zůstává zahalený - závoj bude odhalen 11.1.2016
foto: Ford

Ford chystá kromě jiného novou verzi elektromobilu Ford Focus Electric. Kromě toho ale bezesporu přibude také několik nových plug-in hybridů, které vzniknout doplněním bateriového elektropohonu k některým ze současných, dosud ne-elektrifikovaných modelů.

Velkého odhalení několika z nich se nejspíš dočkáme na (NAIAS). Už předem ale Ford naznačuje v povedeném videu:

V krátkém "sneak-peek" videu je vidět zahalený, pravděpodobně plug-in hybridní vůz typu SUV/crossover. Naplno bude odhalen 11. ledna 2016 v Detroitu - do té doby můžeme pouze hádat.

Že půjde o plug-in hybrid lze odvodit od toho, že k němu vede kabel s klasickou zásuvkou J1772. Pro elektromobil by bylo přeci jen příhodnější rychlonabíjení.

Velice pravděpodobně tak půjde o pokračování řady plug-in hybridů Energi, která už dnes zahrnuje Ford C-MAX Energi a Fusion Energi. Tyto plug-in hybridy se na americkém trhu ve srování s konkurencí z Japonska prodávají velice dobře.

Je tedy nasnadě, že Ford bude jejich řady rozšiřovat. A co by mohla být lepší volba než SUV? Tuto kategorii naznačuje i šířka zahaleného vozu z fotky/videa, který je dokonce širší než oblíbený sportovně-užitkový vůz Ford Edge.

Ford/gas2.org
 
Obrázek uživatele Radovan

Že by další pokračování Fordovské komedie narveme tomu z poloviny kufr baterkama a budeme tomu říkat hybrid nebo elektromobil? Tedy řešení á la amatérští nadšenci z 90.let? To bude mít asi slušný dojezd, když má SUV kufr jako kráva, že? :-)))
Tady ve fotogalerii si můžete prohlédnout "profesionální řešení" umístění baterií elektrického Fordu Focus á la Ford http://www.vehico.cz/uploads/vehicles/5/1700/50_a855a20b8.jpg (nebo celé auto http://www.amilocar.cz/auta-skladem/ford-focus-electric-6-6kwh-on-board-charg/1700.html).

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online