Ford připravuje uvedení plug-in hybridního SUV

Jan Horčík - 16 Prosinec 2015

Americká automobilka Ford oznámila, že chystá 13 nových elektroaut a investuje $4,5 mld. do jejich vývoje. Jedním z těchto vozů bude i plug-in hybridní .auto zahalený plug-in hybrid SUV od Fordu

Plug-in hybridní SUV/crossover Ford prozatím zůstává zahalený - závoj bude odhalen 11.1.2016
foto: Ford

Ford chystá kromě jiného novou verzi elektromobilu Ford Focus Electric. Kromě toho ale bezesporu přibude také několik nových plug-in hybridů, které vzniknout doplněním bateriového elektropohonu k některým ze současných, dosud ne-elektrifikovaných modelů.

Velkého odhalení několika z nich se nejspíš dočkáme na (NAIAS). Už předem ale Ford naznačuje v povedeném videu:

V krátkém "sneak-peek" videu je vidět zahalený, pravděpodobně plug-in hybridní vůz typu SUV/crossover. Naplno bude odhalen 11. ledna 2016 v Detroitu - do té doby můžeme pouze hádat.

Že půjde o plug-in hybrid lze odvodit od toho, že k němu vede kabel s klasickou zásuvkou J1772. Pro elektromobil by bylo přeci jen příhodnější rychlonabíjení.

Velice pravděpodobně tak půjde o pokračování řady plug-in hybridů Energi, která už dnes zahrnuje Ford C-MAX Energi a Fusion Energi. Tyto plug-in hybridy se na americkém trhu ve srování s konkurencí z Japonska prodávají velice dobře.

Je tedy nasnadě, že Ford bude jejich řady rozšiřovat. A co by mohla být lepší volba než SUV? Tuto kategorii naznačuje i šířka zahaleného vozu z fotky/videa, který je dokonce širší než oblíbený sportovně-užitkový vůz Ford Edge.

Ford/gas2.org
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Že by další pokračování Fordovské komedie narveme tomu z poloviny kufr baterkama a budeme tomu říkat hybrid nebo elektromobil? Tedy řešení á la amatérští nadšenci z 90.let? To bude mít asi slušný dojezd, když má SUV kufr jako kráva, že? :-)))
Tady ve fotogalerii si můžete prohlédnout "profesionální řešení" umístění baterií elektrického Fordu Focus á la Ford http://www.vehico.cz/uploads/vehicles/5/1700/50_a855a20b8.jpg (nebo celé auto http://www.amilocar.cz/auta-skladem/ford-focus-electric-6-6kwh-on-board-charg/1700.html).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol