Ford představuje další umělohmotné auto, klasický Mustang z roku 1967

Jan Horčík - 25 Únor 2019

Do prodeje míří nová stavebnice automobilové legendy Ford Mustang z řady LEGO Creator Expert.Ford Mustang z produktové řady LEGO Creator Expert bude u prodejců LEGO k dispozici od 1. března 2019. Cena činí v přepočtu přibližně 3 360 Kč

Ford Mustang z produktové řady LEGO Creator Expert bude u prodejců LEGO k dispozici od 1. března 2019. Cena činí v přepočtu přibližně 3 360 Kč
foto: Ford

Stavebnice vznikla ve spolupráci společností Ford a LEGO Group. Je inspirována Mustangem Fastback, modelem z roku 1967, a tvoří ji 1 470 dílků. Vůz má funkční řízení, tmavě modrou karoserii s bílými pruhy, kapotu s otvorem, vytištěné logo Mustang na masce, emblémy GT a pětipaprsková kola.

Složená stavebnice měří 10 centimetrů na výšku, 34 centimetrů na délku a 14 centimetrů na šířku. Zákazníci si mohou podobu americké ikony upravit prostřednictvím volitelného příslušenství: kompresoru, zadního spoileru, mohutných koncovek výfuku, předního spoileru a nádrže na oxid dusičitý („nitro“).

Autentická replika má otevíratelné víko zavazadlového prostoru i kapotu, pod kterou se skrývá detailně provedený motor V8 o objemu 390 krychlových palců (6,4 litru) včetně baterie, hadic a vzduchového filtru.

Zadní nápravu lze přizvednout a udělit tím vozu charakteristický vzhled upravených amerických „muscle cars“. Dveře se dají otevřít a střešní panel lze odejmout, aby vynikl interiér s klasickými sedadly, rádiem, funkčním řízením a středovou konzolou s řadicí pákou.

Celkový dojem dotváří maska s vytištěným symbolem divokého koně, emblémy GT a několik variant registračních značek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A protože Ford řekl, že možná někdy uvažuje o Mustangu na elektrický pohon, patří reklama na legomodel Mustangu z roku 1967 s V8 6.4l bezpochyby na tento server.
Chvíli mi to trvalo, než jsem vydedukoval souvislost :D

LEGO už není co bývalo. Dílky na míru, ... člověk přece chce stavět a ničit. Ne stavět a nechat na to sedat prach.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil