Ford posílí v Číně, uvede 15 nových elektrických aut

Jan Horčík - 06 Prosinec 2017

Americký Ford chce do roku 2025 uvést na čínský trh 50 nových aut. Z toho 15 jich bude na elektřinu, oznámila aktuálně automobilka v Šanghaji.auto elektromobil Ford Focus Electric

Ford Focus Electric se v USA prodává zhruba po 150 kusech měsíčně.
foto: Ford

V Číně se Fordu příliš nedaří, stejně jako se mu zatím nedaří na poli čistých elektromobilů. Ford Focus Electric je opravdový "provar" a doma v USA se zatím daří především plug-in hybridům Ford Fusion Energi a Ford C-MAX Energi.

Nový plán výroby hybridů, plug-in hybridů a elektromobilů pro čínský trh oznámili v Číně výkonný předseda automobilky Ford Bill Ford a ředitel Jim Hackett. Elektrická auta se budou prodávat pod značkou Ford a Lincoln. Prodeje by měly dosáhnout stovek tisíc kusů za rok.

Ford by si údajně přál, aby do roku 2025 bylo 70 % aut prodaných v Číně elektrifikovaných. Pak ovšem nějak nevycházejí poměry nově ohlášených vozů 15:35. Už před časem ale Ford ohlásil společný podnik s čínskou automobilkou Anhui Zotye Automobile, ze kterého by měla vzejít další elektroauta.

"Nikdy jsme nebyli svědky takové změny jaká probíhá dnes," řekl v Šanghaji Bill Ford. Všechno v oblasti mobility se podle něj výrazně mění díky nástupu autonomních vozidel, sdílení a elektromobility.

Podobné plány jako Ford má v Číně prakticky každá světová automobilka, včetně například Volkswagenu. Čína totiž od roku 2019 zavádí přísné kvóty na výroby aut s nulovými emisemi.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ford - globální etalon nic moc automobilů.
A to v podstatě na všech místech světa, jediné co to určitě spojuje a bude nejspíš hlavním důvodem je americký manažment.

O.T.

NEvážená redakce, již delší dobu na mne při otevření vaší stránky vybafne reklama přes celou šířku monitoru zakrývající na výšku třetinu až polovinu obrazovky.
Kde má vaše "reklamová" nenažranost nějakou mez?
Jsem jako uživatel povinen klikat na nějakou přitroublou reklamu?

Od doby, kdy to začalo už ani neklikám na články a vaši stránku znechuceně zavírám.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tady je to pohoda klídek, horší je to v televizi, začne běžet reklama, člověk to přepne jinam a zase reklama, další kanál a zase reklama, takže jedině MUTE :-)), a pokud si inzerenti myslí že otravnou agresivní reklamou se jim zvýší prodej jejich "kvalitních" výrobků tak ať jen dál vyhazují peníze za reklamu, kvalitní výrobek totiž reklamu nepotřebuje vůbec

Obrázek uživatele Krueger

Treba jako Iphone, na Sams reklama porad a na jablka nic :-)

No a kdo má IPTV, resp. posun v čase tak jen podle citu zmáčkne timeshift a reklama setřela úplně.

A propos - víte proč se neujalo časové označování začátků a konců pořadů aby nahrávací zařízení věděla kdy zapnout/vypnout? Mělo to fungovat i na začátky a konce reklam... a to tomu zlomilo vaz :-/

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no známý má tu super O2 televizi, a to přetáčení reklam a hledání přesného začátku pořadu mě osobně přijde jako pěkně velký opruz, a to nemluvím o poslední třetině programu, která už zase začíná u jiného pořadu

Je pravda že mi to už nepřijde ale je to zřejmě stejné jako EV návyky. Člověk si zvykne že večer na Nově musí zmáčknout čudlík o 15 minut zatímco jindy jen o 5. Riziko přetočeni a nedotočení jistě existuje, ale v porovnání s čučením nebo bezprizorním vymýšlením aktivit co dělat mezitím (přepnutí na jiný kanál nepovažuji za řešení, to je cílem jen ztrácet čas úplně bezúčelně a pak se koukání na ty reklamy vyrovnává :) ) ... je to ztráta 10-30 sec oproti 5-15 min.

A to s tou poslední třetinou zabilo právě nenasazení těch oznámení. Právě proto že to neprošlo se vše řídí od "programového" času a ten není pro televizi zase až tak závazný.
Další bod pro IPTV - zmáčknu čudel a neřeším. Jistě, pak to pustím a je tam 15 min před a 45 min za, jen pro jistotu... ale to je zase jen důsledek.

Další technologie byla ztišování televize (vestavěný HW mechanismus) a jak to dopadlo ? Jistě si vzpomenete na dobu kdy reklamy byly 2-3* hlasitější :-/

Holt se to musí odrbat nesystémově, proti reklamám se legálně bojovat nedá.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Řeším to jednoduše. ČT programy bez reklam uvnitř pořadů sleduji v reálu nebo přes HbbTV, ostatní programy nahrávám na obstarožní HDD video a sleduji až dle potřeby. To video má výhodu že stiskem jediného knoflíku umí inteligentně přeskočit část záznamu a velmi často tak přeskočí celý reklmní blok najednou a přesně trefí konec. Normálně bych na to dnes snad už vůbec nekoukal.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jsme si vědomi, že situace není ideální. Na druhou stranu, vyjížděcí reklama se neobjevuje při každém otevření webu a lze ji poměrně snadno uzavřít. Přísun reklamy na weby není konstantní - jsou období, kdy reklamní kampaně "jedou" a jsou období, kdy je sucho. Teď právě je o náš web ze strany inzerentů zájem. Co nás samozřejmě netěší je fakt, že někteří čtenáři kvůli tomu na náš web zanevřou. Nemáme ale jinou volbu - Hybrid.cz prostě bez reklam fungovat nemůže, jakkoliv mohou být někdy pro některé čtenáře otravné.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale máte možnost odmítnou otravné typy reklam.
Taky při zájmu inzerentů můžete víc vybírat za prosté umístění a nezkoušet to dlouhodobě neudržitelně hrát na kliknutí omylem.

Mám pocit, že období nárůstu reklam na elektroauta poroste nepřetržitě každý další rok minimálně ještě zajištěně 10 let, naopak by jste se měli spíš obávat konkurence jiných elekrowebů na tomto rostoucím trhu, aby vám z minulosti snadno získaní čtenáři neodcházeli tam.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

reklamy nejsou problém, problém je pokud podstatně ztížíte diskusi pod článkem,
stačí se podívat na Solární Novinky, dříve se tam diskutovalo hodně často, od zavedení povinných registrací zkuste najít nějaký komentář pod článkem, totální mrtvo

Obrázek uživatele Jan Horčík

Máte pravdu a problém skutečně diskutujeme také s naší mediální agenturou, která funguje jako prostředník mezi námi a zadavateli reklamy. Na druhou stranu, jsou to právě oni, kdo má o tyto nové formáty bezprostřední zájem. Protože ač někteří uživatelé - i v této diskusi - mohou tvrdit opak, z výsledků měření vyplývá, že právě tato reklama má nejlepší účinnost.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A není ta účinnost měřená jen kliky na tu reklamu, a není ta agresivní pohyblivá reklama nastavená tak, aby na ni lidé klikali nechtěně, a pak ji za sekundu nezavírají?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky myslím že kritériem účinnosti by měl být počet skutečných obchodů sjednaných na základě té konkrétní reklamy. Pokud to tak funguje asi se s tím musíme smířit. Jinak by to byla jen zbytečná hra s čísly a velký klam

Vzhledem k tomu, že se pořád zobrazovaly v pravém sloupci stejné reklamy, které se neustále zbytečně načítají tak jsem je vypnul. Flash a podobné reklamy se mi nezobrazují vůbec, takže já si stěžovat nemohu. Příspěvky jsou z 80% balast, které otravují více, než ty reklamy.

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 60 tis. km

Obrázek uživatele Radovan

Onehda jsem se byl podívat do zrcadla, zda jsem ženská. Už třetí měsíc v pravém sloupci ženské prádlo, plavky, župany, body a já nevím jak se to vše další ještě jmenuje. :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Mě taky, asi nás čeká změna gendru a nevíme o tom :))))
Taky muj cpou SUVéčka který nemusím :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Mate absolutni pravdu. Ty reklamy naserou tak, ze clovek zacina premyslet o navsteve stranek a dostava uplnou alergii na inzerovane produkty a firmy. Kdo me nastve, ten ma smulu. Navzdy ma u me utrum.

Obrázek uživatele Radovan

Je to otravné a občas to má nechtěné směšné důsledky. Jako třeba při dalším článku o dízlgejt či jiné manipulaci s emisemi, kdy vyskočí reklama s jedoucím SUV neporušenou krajinou, za nímž se zvedají oblaka prachu počínaje prachem z hlíny :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele spetak

NEmilý pane Mykanče,
Ani já nejsem z reklam nadšen. Ale píše se rok 2017 a tato stránka jistě není veřejnoprávní a ani na ni neplatíme koncesi. Můžete si jistě koupit v trafice za nemalý peníz časopis, který Vám může pročítání Hybridu nahradit. Reklamy v něm uvedené můžete s klidem vytrhat. A vždy, když ho znovu otevřete, už tam NEBUDOU. A pokud stránky Hybridu znechuceně zavíráte, možná by bylo lepší je neotvírat. Je to jen Vaše volba a doby, kdy bylo něco “zadarmo” jsou už díkybohu za námi.

Děkuji Vám pane Hořčíku !!!

---

Už jen EV, najeto 130 tisíc km.

Obrázek uživatele Krueger

+1

Pane spetaku, neřekl jsem nikdy ani písmenko proti reklamám po stranách, pokud nezasahují přes text.
Jsem zdejším "účastníkem" cca čtyři a půl roku a je to má první stížnost.

Obrázek uživatele Josef

Používejte cílený adblock. Zakažte jenom reklamy, které vás obtěžují.

Obrázek uživatele spetak

OK, nic ve zlém, pane Mykanče,
Daleko horší jsou diskuze, které se zvrhnou v hádky a urážení se navzájem a s tématem nemají pranic společného. To kdyby se tak dalo filtrovat !!!

Hezký den Vám a všem nadšencům

---

Už jen EV, najeto 130 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A není to spíše o tom že se pokusí dohnat to zpoždění v číně ... :)

Obrázek uživatele Radovan

Pozor, za pravdu se i upalovalo (a tím nemyslím utíkalo) :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol