Ford koupil americkou službu sdílení elektrokoloběžek Spin

Vážení čtenáři, v neděli 16.2.2020 nebude funkční přidávání nových komentářů z důvodu přechodu na nový redakční systém. Omlouváme se za komplikace. V pondělí už přijdete do nového!

Jan Horčík - 11 Listopad 2018

Služby sdílení elektrických koloběžek se ve světě množí jako kobylky. Že půjde o slušný byznys potvrdil aktuálně Ford akvizicí služby Spin.elektrické koloběžky elektrokoloběžky

Elektrokoloběžky jsou jednodušší, než elektrokola, a tak postupně zaplavují evropská, americká i asijská velkoměsta.
foto: Ford

Mezi nejznámější americké služby pro sdílení elektrokoloběžek patří Lime a Bird. Půjčování elektrických koloběžek už je populární i v Praze, ačkoliv se pochopitelně neobejde bez nějakých těch "obštrukcí" (i špatná reklama je reklama).

Ford aktuálně uzavřel dohodu o odkoupení společnosti Lime za přibližně $100 mil. Tím legitimizuje všechny ostatní provozovatele podobných služeb a dál navyšuje jejich hodnotu.

Ford sám přitom souběžně tajně rozjíždí svůj vlastní pilot služby Jelly Service, které taktéž umožňuje kdekoliv v kampusu univerzity Purdue uzmout elektrickou koloběžku a kdekoliv ji také následně odložit.

Automobilka Ford chce aktuální akvizicí nabídnout zákazníkům "řešení dopravy pro poslední míli". To je z hlediska dopravy nejkritičtější místom, které elektrokoloběžky velmi dobře zaplňují. Nabízejí totiž nenáročnou, levnou a v městském prostředí relativně rychlou dopravu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak koupil Lime nebo Spin nebo oboje nebo je to jedna firma? To jsem z toho jelen.

Jedna elektricka kolobezka asi snizi emise CO2 10ti spalovacim Fordum. Jinak nevidim smysl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zažalujte je

tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/prvni-vzorova-zaloba-na-volkswagen-dorazila-k-soudu_501621.html


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?