Ford konečně nabízí pickup s pohonem na CNG

Jan Horčík - 01 Srpen 2013

Mohutné pickupy jsou v USA oblíbeným osobním dopravním prostředkem. Kromě toho ale slouží i v řadě firem jako užitkové vozy. Především pro ně je určena nová nabídka automobilky Ford. Nabízí konverzi pickupu Ford F-150 na CNG či LPG.auto Ford F-150 pickup truck auto na plyn CNG LPG

Půltunový pickup Ford F-150 bude brzy umět jezdit na CNG i LPG
foto: Ford

Ford F-150 je nejprodávanějším nákladním vozem v . Řada F se vyrábí už od roku 1948! Teprve v modelovém roce 2014 je ale k dispozici také možnost upravit standardní šestiválec na pohon či .

Základní příplatek $315 za odolnější komponenty motoru nezní nijak špatně. Jenže u těch pár stovek dolarů to bohužel nekončí. Jakmile vám Ford takto upravené auto dodá, musíte navíc vyhledat autorizovaného specialistu na konverze aut na plyn a tam si vlastně nechat konverzi udělat.

To pro naše americké spolusvětoobčany znamená výdaje od $7500 až do $9500. Vzato kolem a kolem, dá se dnes ve Spojených státech pickup Ford F-150 s pohonem na CNG pořídit za nějakých $32 000 (v přepočtu asi 650 000 Kč). Základní cena začíná na $24 070.

I tak jde o slušnou nabídku, protože konkurenční Ram a Chevrolet nabízejí podobné CNG náklaďáky s příplatkem kolem $11 000. Cena zemního plynu se dnes pohybuje kolem $2/galon, zatímco cena benzínu je kolem $4/galon. V některých státech, např. Oklahomě, lze ale CNG pořídit už za $1/galon!

Návratnost investice do pohonu na CNG tak může být dva až tři roky. Pro firmy představuje taková nabídka bezpochyby “no-brainer”. Ford očekává, že letos prodá na 15 000 takto upravených trucků. Prozatím je o pohon na plyn zájem právě především mezi americkými firmami.

Přestavba znamená především přidání nádrží na plyn na zadní přepravní plochu, která se tím o málo zmenší. Na druhou stranu, dojezd auta tím na kombinaci benzínu a CNG vzroste na úctyhodných 750 mil (1200 km). Na půltunový pickup hodně slušné.

Zemní plyn zažívá aktuálně v USA obrovský boom. Prozatím ale pouze v oblasti energetiky, kde nahrazuje uhlí, ropu i . V oblasti dopravy se mu také daří, ale změna není tak drastická.

Výroba pickupu Ford F-150 vybaveného úpravou pro pohon na plyn začne letos v listopadu. Objednávky ale bude automobilka přijímat už od tohoto měsíce. To kdybyste se náhodou ocitli v USA a potřebovali výkonný truck.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...Na půltunový pickup hodně slušné...
podle ford.com/trucks/f150/specifications/ je pro F-150 minimální váha 4925 liber, tedy 2233.94 kg.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Myšleno max. přepravní hmotnost.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online