Ford GT se možná vrátí jako hybrid

Jan Horčík - 03 Únor 2011

je legendou mezi . Vyráběl se v roce 2005 a 2006 a jeho design vycházel z původního Ford GT40 z 60. let. Podle magazínu Auto Express se sporťák vrací, ovšem s .   
hybridy Ford GT 2005

Půjde o přímého následníka jak Fordu GT z let 2005/2006, který v sobě ale zcela jistě nezapře ani úplně první závodní aita. Cílem je postavit se takovým značkám jako či .

Hlavní zbraní modrého oválu v tomto boji bude cena. Nový Ford GT hybrid má totiž stát méně než srovnatelné modely Ferrari nebo McLarenu. Jenže, záleží vůbec v téhle třídě aut na ceně?

O pohon se bude starat osmiválec doplněný o elektromotor a baterii. bude pohánět přední nápravu a bude k dispozici v okamžicích, kdy řidič zatouží po opravdu extrémním zrychlení. Podobně jako v případě .

Celkový výkon se má pohybovat kolem 600 koní. Přitom hmotnost zůstane co nejnižší, kolem 1400 kg, a to především díky hliníkovému šasi a kompozitní karoserii. Maximální rychlost 320 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h pod tři sekundy.

Po designové stránce můžeme čekat ostřejší hrany než v případě pět let staré verze. Celkově se nový Ford GT ponese spíš ve stylu Ferrari, ovšem s výraznější přídí.

Oficiální představení nové Ford GT s největší pravděpodobností proběhne na letošním . Představí se tam i další konkurence: Ferrari FF, Pagani Huayra, Lamborghini Aventador.

autobloggreen/div>

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?