Ford Focus Electric odložen na jaro 2012

Jan Horčík - 09 Srpen 2011

měla debutovat se svým prvním sériovým elektromobilem už koncem letošního roku. Tak se tomu skutečně stane, ale pouze v amerických státech a . Zbylých 17 států se dočká teprve na jaře .auto elektromobil Ford Focus Electricfoto: Ford

Těmi prvními 17 státy, kde se Ford Electric začnou prodávat až na jaře jsou: Atlanta, , , , , , Houston, Los Angeles, Orlando, , , Raleigh Durham, Richmond, San Diego, San Francisco, , Tucson a , D.C.

David Finnegan, manažer elektromobility Fordu, k tomu údajně řekl: "Během prvních měsíců výroby se budeme soustředit na Kalifornii a New York. Naši dealeři v těchto oblastech budou první kdo obdrží Focus Electric. Zbytek našich startovních trhů obsloužíme na jaře ".

Vypadá to, že Ford na to půjde stejně pomalu a systematicky jako General Motors s . Ten se také v prosinci 2012 začal prodávat pouze v několika vybraných státech USA. Navíc v omezené výrobní edici asi 5000 kusů.

Teprve letos se výroba rozšíří, stejně jako počet států kde se Volt prodává. Do celých USA pronikne až začátkem roku 2012.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol