Ford chystá na rok 2018 nový plug-in hybrid

Jan Horčík - 03 Září 2014

Domácí americká automobilka Ford má se svými plug-in hybridy v nemalý úspěch. Zdatně konkuruje zejména automobilkám Toyota a GM. Na rok 2018 údajně chystá další novinku do zásuvky.auto Ford logo emblém

Automobilka Ford má v oblasti hybridů a plug-in hybridů velké plány
foto: Ford

Agentura Reuters zjistila, že americká automobilka Ford pracuje na zcela novém benzinovém hybridu. Narozdíl od aktuálních modelů Ford Fusion Energi a Ford C-MAX Energi půjde o úplně nové auto, od základu vyvinuté jako (plug-in) hybrid.

Ford se tím chce údajně snažit konkurovat nejúspěšnějšímu hybridu na světě, modelu . Ta se prodává jak v klasické hybridní verzi (kterou nelze připojit do zásuvky a dobít), tak ve verzi Prius plug-in hybrid (kterou lze dobít). Navíc se Prius prodává v několika variantách jakožto celá rodina vozů.

Nové auto značky Ford má být v tomto ohledu velmi podobné. Půjde o kompaktní hybrid, který bude propagován a marketován exkluzivně jako hybrid. Navíc je podle zdrojů agentury Reuters pravděpodobné, že se auto bude prodávat v několika karosářských variantách a také jako plug-in hybrid.

Na druhou stranu, Reuters zároveň reportuje, že auto, prozatím označované kódem C240, bude postaveno na nové globální platformě C2. Na ní ale budou stavět také další generace vozů Ford Focus a Ford Escape. V tomto ohledu je tedy zpráva poněkud nejednoznačná.

Kolegové z magazínu InsideEVs nabízejí vlastní vysvětlení: ony slibované "nové" hybridy a plug-in hybridy budou ve skutečnosti hybridní a plug-in hybridní verze nových generací Ford Focus a Ford Escape.

Dává to smysl, protože uvádět na trh zcela novou značku auta není jen tak (i v případě Priusu to trvalo přes 10 let). Focus i Escape jsou naproti tomu celosvětově dobře zavedené značky, které zná většina spotřebitelů.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily